Kultūra

2021.06.21 11:47

Baigėsi festivalis „DramaFest“ – konkursinės programos nugalėtoju išrinktas Tado Montrimo eskizas

LRT.lt2021.06.21 11:47

Baigėsi birželio 15–18 d. Vilniaus mažajame teatre vykęs spektaklių eskizų festivalis „DramaFest“, kurio metu žiūrovai rinkosi stebėti dar karantino metu sukurtus profesionalius eskizus, rašoma VMT pranešime žiniasklaidai.

Teatro svečiams per keturis vakarus parodyti aštuoni skirtingi ir unikalūs eskizai, iš kurių keturi dalyvavo konkursinėje programoje. Birželio 19 d. Vilniaus mažajame teatre susirinkusi komisija išrinko kūrinį, tapsiantį repertuariniu teatro spektakliu – nugalėtoju paskelbtas režisieriaus Tado Montrimo eskizas „Ein Elefant“ pagal Dovilės Zavedskaitės pjesę.

Pusmetis ieškojimų ir atradimų

Metų pradžioje Vilniaus mažojo teatro paskelbtas atviras kvietimas menininkams kurti ir prisijungti prie iniciatyvos „DramaTest“ visą pusmetį įkvėpė ir suteikė gyvybės pandemijos paveiktam teatrui. Projekto kulminacija tapo birželio viduryje surengtas, keturis vakarus trunkantis spektaklių eskizų festivalis „DramaFest“. Festivalio metu žiūrovai galėjo susipažinti su įvairiapuse ir marga programa, kurią sudarė eskizai pagal klasikinę ar šiuolaikinę dramaturgiją.

Iš visų „DramaTest“ metu sukurtų eskizų keturi dalyvavo konkursinėje programoje: „Ein Elefant“ (rež. Tadas Montrimas, pjesės aut. Dovilė Zavedskaitė), „Kadencija“ (rež. Augustas Gornatkevičius, pjesės aut. Teklė Kavtaradzė), „Nutikimai ekologiniam ūky“ (rež. Eglė Kižaitė, pjesės aut. Monika Baranauskaitė), „Piteris Panas“ (rež. Austėja Lunskytė-Yildiz, pagal Jameso Mathew Barrie „Piterį Peną“).

Pasibaigus „DramaFest“, į Vilniaus mažąjį teatrą susirinkusi komisija įvertino kiekvieną eskizą – jo tinkamumą VMT scenai, medžiagos atskleidimą, idėjos aktualumą, eskizo plėtotės perspektyvą ir kitas ypatybes.

Po tris valandas trukusios komisijos narių susirinkimo paaiškėjo, kad daugiausia simpatijų ir balų pelnė režisieriaus T. Montrimo eskizas „Ein Elefant“ (pjesės aut. D. Zavedskaitė). Šis eskizas tęs savo kelionę ir taps vienu Vilniaus mažojo teatro repertuaro spektaklių, kurį žiūrovai išvys kitų metų pradžioje.

Džiaugsmas ir atsakomybė

„DramaTest“ projekto koordinatorės Aušros Ivanauskienės teigimu, sprendimas dėl eskizo, tapusio nugalėtoju, buvo priimtas vieningai: „Komisijos nariai diskutavo, tuo pačiu antrindami vieni kitiems, tad nuomonės pernelyg neišsiskyrė ir sprendimas dėl nugalėtojo priimtas labai sklandžiai.“

Komisijos posėdyje dėl „DramaTest“ nugalėtojo režisierius Rimas Tuminas dar kartą sveikino komandą, sakydamas, kad laiku, kai galima buvo nedaryti nieko, Vilniaus mažasis teatras padarė labai daug.

Eskizo „Ein Elefant“ režisierius T. Montrimas dalijasi, kad žinia apie kelionę teatre tęsiantį kūrinį jį nudžiugino, tuo pačiu atnešdama atsakomybės jausmą. „Projekto „DramaTest“ metu vyko lyg eksperimentas, žaidimas, o dabar štai – kalbame apie vientisą, didelį spektaklį. Tai ir įdomu, ir baisu. Tačiau pavyko surinkti bendraminčių ir profesionalų aktorių grupę, tad man labai pasisekė. Kompanija šiame kūrybiniame procese labai svarbi“, – teigia režisierius.

Pjesės „Ein Elefant“ autorė, dramaturgė D. Zavedskaitė sako žinią priėmusi ir smagiai, ir jautriai.

„Tasai dramblys – sudėtingas, sunkus, su juo nėra lengva gyventi. Todėl man labai džiugu, kad buvo suprasta pjesės idėja, prasmė ir tai, kas vyksta scenoje. Matyt, kūrinys atsirado ir buvo priimtas vietoje ir laiku. O tai, kad „Ein Elefant“ tęs kelionę Vilniaus mažajame teatre, mane taip pat labai džiugina.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.