Kultūra

2021.06.19 23:38

Savaitgalį muziejai kviečia į Europos archeologijos dienų renginius

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.19 23:38

Šį savaitgalį Lietuvoje vyksta Europos archeologijos dienų renginiai. Vilniuje siūloma ne tik nemokamai lankyti muziejus, kūrybines dirbtuves, bet ir pasivaikščiojimas po miestą – vietas, kur buvo rasti vertingi, sostinės istoriją papildę radiniai.

Europos archeologijos dienų Lietuvoje organizatorė Ieva Luckutė rodo, kaip Vilniuje po kojomis išvydus specialų lipduką galima nuskaityti išmaniuoju įrenginiu ir sužinoti, ką būtent čia yra radę archeologai. Pavyzdžiui, Basanavičiaus gatvėje aptikta bronzos amžiaus puodynė.

„Tikslas vis tiek yra atvykti į tą konkrečią radimo vietą ir truputį įdarbinti savo fantaziją, įsivaizduoti, kaip kraštovaizdis atrodė prieš kelis šimtus ar net, kaip šiuo atveju, kelis tūkstančius metų“, – pasakoja Nacionalinio muziejaus edukacinių projektų vadovė I. Luckutė.

Europos archeologijos dienų renginiai Vilniuje kviečia aplankyti radinių gausias sostinės vietas

Lipdukai yra aštuoniose Vilniaus vietose, todėl, pasak muziejininkų, einant per miestą reikia žiūrėti po kojomis. Senajame arsenale tik savaitgaliui iš saugyklų atnešti radiniai, kuriuos lipdukais žymi archeologų kasinėtos vietos. Renginiai vyks ir muziejaus kieme.

„Mūsų muziejaus kieme ras tik didesnę improvizuotą archeologų perkasą, kai galės tapti archeologais vienai dienai, susipažinti su įrankiais, bandyti atrasti pačius seniausius daiktus“, – sako Nacionalinio muziejaus Edukacijų skyriaus vadovė Eglė Paulauskienė.

Visoje Lietuvoje šį savaitgalį į kūrybines dirbtuves ar atnaujintas ekspozicijas kviečia 30 muziejų ir kultūros įstaigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.