Kultūra

2021.06.18 12:15

Magiškas „Vasaros nakties“ koncertas iš Vienos rūmų sodo – gyvai per LRT KLASIKĄ

LRT.lt2021.06.18 12:15

LRT KLASIKA penktadienio vakarą, 22.20 val., kviečia į ypatingą koncertą – Vienos filharmonijos orkestras, diriguojamas Danielio Hardingo, kartu su pianistu Igoriu Levitu vėl leis suskambėti Vienos imperatoriškųjų Šėnbruno rūmų sodams.

„Vasaros nakties“ koncertas – tai vienas iškiliausių ir labiausiai laukiamų Vienos filharmonijos metų renginių. 2004 m. Vienos filharmonijos orkestro pradėta tradicija į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus sodus kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių klausytojų. Už įspūdingų baroko stiliaus rūmų leidžiantis saulei, po imperatoriškuosius sodus pasklinda gražiausi klasikiniai kūriniai ir nelieka abejonių – tai gali vykti tik klasikinės muzikos sostinėje, Vienoje.

Kol visa Europa lauks tiesioginės transliacijos, tarp kvepiančių rožynų įsitaisys 3 000 ypatingų svečių, kuriems šis vakaras yra tarsi padėka – gyvai mėgautis koncertu pakviesti medikai ir pedagogai, sunkiai dirbę dėl bendruomenės gerovės šiuo pandeminiu laikotarpiu.

O koncerto programa kvies užsimiršti – „Aistra kelionėms“ žada pakilią ir vasarišką nuotaiką. Vakaro šeimininkai, diriguojami Danielio Hardingo, pasirodys scenoje kartu su garsiuoju pianistu Igoriu Levitu. „The New York Times“ pavadintas „vienu svarbiausių savo kartos muzikų“, Igoris Levitas su orkestru atliks Leonardo Bernsteino, Giuseppes Verdi, Sergejaus Rachmaninovo, Jeano Sibeliaus, Edwardo Elgaro, Claude`o Debussy ir Gustavo Holsto kompozicijas. Mušant vidurnakčiui, koncertą vainikuos vienas iš Johanno Strausso Vienos valsų, be ko, turbūt ir neįmanoma įsivaizduoti „Vasaros nakties“ koncerto Vienos Šėnbruno rūmų soduose.

Koncerto tiesioginė transliacija skambės 22.20 val., penktadienį, birželio 18 d. Koncerto įrašo galėsite klausytis ir LRT audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.