Kultūra

2021.06.18 10:06

Organizatoriai piktinasi dėl reikalavimų renginiams: ribojimus būtina suvienodinti nedelsiant

LRT.lt2021.06.18 10:06

Renginių industrijos asociacija teigia, kad, jos manymu, vyksta manipuliacija, kurios metu Vyriausybė renginių organizatorių sąskaita ir nuostolių kaina bando skatinti vakcinaciją, bei tikina, kad net jei tai sveikintinas tikslas, toks būdas neveiks, rašoma Renginių industrijos asociacijos pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu be galimybių paso lauke vykstančiuose renginiuose žiūrovų skaičius neribojamas, tačiau visi jie turi užimti sėdimas vietas. Tokiose vietose prekiauti maistu ir gėrimais draudžiama, nors kaip teigia Renginių industrijos asociacija, „jokio įtikinamo paaiškinimo, kodėl maitinimo paslauga ir stovimos vietos nėra saugios, nėra“.

Renginių industrijos asociacijos valdybos pirmininkas Valdas Petreikis sako, kad renginių industrijos profesionalai yra dėkingi vyriausybei dėl įsigaliojusių renginių atlaisvinimų, tačiau visiems sektoriams dar galiojančius ribojimus būtina suvienodinti nedelsiant.

„Visiškai nesuprantama, kodėl tūkstančiai žmonių neribotai gali naudotis kavinių ir barų paslaugomis gatvėse, bet renginyje tai yra uždrausta. Taip pat nėra jokios objektyvios priežasties, kodėl nėra leidžiami stovimi bilietai – lauke tokie renginiai yra visiškai saugūs. Verslui dirbtinai sudaromos kliūtys veikti, tuo tarpu kai miestų šventės planuojamos neatsižvelgiant į jokius saugumo reikalavimus“, – įsitikinęs jis.

Situaciją, kai neturintieji galimybių paso gali naudotis lauko kavinių teikiamomis paslaugomis, bet renginyje esant tokioms pačioms sąlygoms negalima įsigyti net vandens, kvestionuoja ir „Bravo events“ vadovas, Renginių industrijos asociacijos valdybos narys Vaidas Zdancevičius.

„Sutinku, kad iš susidariusios situacijos išeisime tik masinės, gausios vakcinacijos dėka. Tačiau viskas baigsis tuo, kad žmonės tokiuose renginiuose patirs diskomfortą, nes karštą vasaros dieną negalės įsigyti net vandens, o mes, verslas, negausime pajamų. Visi bus pikti ir tai visai neprisidės prie skiepijimo“, – neabejoja jis.

Renginių industrijos asociacijos valdybos narys, kūrybos namų ELITAZ vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius sako, kad asmeniškai organizuotuose popandeminiuose renginiuose, kuriuose dalyvavo Vyriausybės atstovai ir Seimo vadovai, teko aptarti ir dabartinių renginių reguliavimo logines spragas. Jis tikina, kad asmeniniuose pokalbiuose ne vienas aukštas pareigūnas ir pareigūnė pripažino, kad dabartiniai renginių reguliavimai stokoja nuoseklumo ir nepaveja bendro visuomenės gyvenimo ritmo.

„Svarbus ne tik lygiateisiškumo principas. Renginių galutinis išlaisvinimas gali reikšmingai nulemti ir ekonominį sektoriaus atsigavimą – sektoriaus, kuris sulaukė nuožmių suvaržymų ir, deja, paikos pagalbos“, – teigia Renginių industrijos asociacijos valdybos narys.

LRT.lt primena, kad nuo birželio 1 dienos renginiuose lauke gali dalyvauti neribotas skaičius žmonių. Renginiuose be galimybių paso:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.