Kultūra

2021.06.17 15:34

Christo sumanymas apvynioti Paryžiaus triumfo arką bus įgyvendintas rugsėjį

LRT.lt2021.06.17 15:34

Menininkas Christo garsėjo įspūdingo masto kūriniais – įvairių objektų įvyniojimu. Galų gale patvirtinta dėl COVID-19 atidėto jo paskutinio projekto, kuris bus įgyvendintas jau po menininko mirties, užbaigimo data.

Remiantis Christo ir jo žmonos Jeanne-Claude dar 1962 m. suformuluota koncepcija, „Arc de Triomphe, Wrapped“ (liet. „Triumfo arka, suvyniota“) turėjo tapti paskutiniu menininko dideliu projektu.

Jis mirė 2020 m. gegužę taip ir nesulaukęs jo įgyvendinimo. Dėl COVID-19 pandemijos vėluojantis Eliziejaus laukų gale esančios Paryžiaus įžymybės apvyniojimas bus įgyvendintas rugsėjo 18 d. ir eksponuojamas iki spalio 3 d., praneša „Deutsche Welle“.

Apie šį projektą Christo CNN sakė negalįs patikėti, kad tai iš tikrųjų įvyks: „Aš niekada netikėjau, kad gausime leidimą. Buvau priblokštas“.

LRT.lt primena, kad dešimtmečius pora naudojo tik Christo vardą, iki 1994 m., kai menininko žmona Jeanne-Claude retrospektyviai buvo įvardyta daugelio kūrinių bendraautore.

Menininkų pora tvirtino, kad jų ambicingi projektai buvo susiję su „džiaugsmu ir grožiu“, kaip 2002 m. sakė Jeanne-Claude. Tačiau jie savo kūrinių nekūrė politiniame vakuume. Vienas ankstyviausių jų bendrų kūrinių – jie sukrovė naftos statines ir užbarikadavo gatvę Paryžiuje protestuodami dėl Berlyno sienos.

„Visi šie projektai yra mūsų inicijuoti. Niekas mūsų neprašė to daryti. Niekas mūsų neprašė apvynioti Reichstago. Niekas mūsų neprašė sumontuoti plūduriuojančių prieplaukų. Mes nusprendėme, kad darysime būtent tai, kas mums patinka“, – yra sakęs Christo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.