Kultūra

2021.06.16 14:41

Lietuvos operos pasididžiavimu vadinama Sandra Janušaitė – dvarų festivalio atidaryme

LRT.lt2021.06.16 14:41

Lietuvos operos pasididžiavimas, išskirtinė dramatiškų Puccini vaidmenų kūrėja Sandra Janušaitė atidarys Žemaitijos dvarų muzikos festivalį, rašoma „Klasikos degustacija“ pranešime žiniasklaidai.

Birželio 26 d. po didingųjų Oginskio rūmų skliautais akompanuojant dirigentui maestro Martynui Staškui ir kameriniam orkestrui dramatiškasis sopranas atliks arijas iš G. Verdi, P. Mascagni, G. Puccini, A. Cilea operų. Solistės talentas, artistiniai gabumai ir balso galimybės operų spektakliuose visuomet prikausto publikos dėmesį. Ir šiame koncerte menininkė žiūrovus sups emocijų bangose – nuo saldaus švelnumo iki veriančio skausmo.

„Esame pagerbti, kad festivalyje dalyvauja tokios ryškios operos pasaulio žvaigždės kaip Sandra Janušaitė ir Martynas Staškus. Jų pasirinkta programa viename iš gražiausių bei turtingiausių mūsų šalies rūmų ansamblių plačiai atvers duris į vasaros koncertų sezoną, sutirpdys baimės, užsidarymo, suvaržymų sukaustytas širdis, padovanos džiaugsmą ir energiją gyvenimui“, – sako festivalio artistų koordinatorė, pianistė Rūta Blaškytė.

Koncerte skambės net dvi arijos „Ave Marija“, viena – iš Giuseppe Verdi operos „Otello“, kita – iš Pietro Mascagni „Cavalleria rusticana“ (liet. „Kaimo garbė“). Šventojo sūnaus motinai šlovinti skirtos giesmės svečius pakylės virš kasdienybės, sustabdys sakralioje muzikos akimirkoje.

Kita koncertui pasirinkta arija „Voi lo sapete o mamma“ klausytojus nukels į Siciliją, į paprastą kaimišką aplinką, kurioje gyvenimas vyksta pagal senovines žiaurias taisykles, o jausmai išgyvenami liguistai, pasitelkiant smurtą. Vėliau publika atsidurs barono Skarpijos, negailestingo romėnų policijos vado, kabinete, kur jis be jokios Dievo baimės šantažu bandys palaužti įsimylėjusios ir mylimajam atsidavusios Toskos valią, prašydamas vienai nakčiai sugulti su juo tam, kad mylimasis Mario Cavaradossi būtų paleistas iš kalėjimo. Toska, pasimetusi, sugniuždyta, kreipiasi pagalbos į Dievą ir dainuoja ariją „Vissi d`arte“.

Festivalis vyks trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose (Gintaro muziejus) ir Renavo dvaro sodyboje. Renginys atkreips dėmesį į šių gražių Lietuvos vietų įkūrėjus, puoselėtojus, jie yra festivalio įkvėpėjai. Vienas jų – Plungės dvaro savininkas Mykolas Oginskis, kitas – Renavo dvarą valdęs baronas Mikalojus Antanas Rionė (vok. Rönne), trečiasis – Palangos ir dar 26 dvarus turėjęs grafas Jonas Juozapas Tiškevičius (lenk. Jan Józef Tyszkiewicz).

Visi jie ne tik žemes valdė, ne tik grūdą, bet ir kultūros sėklą į jas sėjo. Sėklą, kurios duoti vaisiai net per šimtmečius savo saldumo neprarado. Senąją kilmingąją Lietuvą menantys dvarai ir šiandien yra mūsų šalies kultūrinės ir meninės scenos centre, juose yra įrengti meno muziejai, vyksta klasikinės muzikos koncertai, tarptautiniai renginiai, prižiūrimi parkai, vykdomos pažintinės augalų, gyvūnų ekspedicijos, o nūdienos verslininkai tęsia mecenatystės tradicijas, demonstruodami pagarbą istorijai, bendruomeniškumą, meno svarbą.

Šeši koncertai suplanuoti birželio–rugpjūčio mėnesiais atvirose erdvėse – terasose su nuostabiomis panoramomis į parkus ir rožynus. Visi pasirodymai skelbiami organizatoriaus ir partnerių interneto svetainėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.