Kultūra

2021.06.15 17:49

Ansambliui „Synaesthesis“ bus įteikta prestižinė Ernsto von Siemenso muzikos fondo premija

LRT.lt2021.06.15 17:49

Antradienį „Prinzregententheater“ teatre Miunchene, teikiant Ernsto von Siemenso fondo apdovanojimus, bus pasveikintas ir Lietuvos šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, kartu su ansambliu „Riot“ iš Didžiosios Britanijos pelnęs pernai įsteigtą ir pirmą kartą teikiamą skatinamąją premiją ansambliams, praneša Kultūros ministerija.

Anot premijos žiuri, šie ansambliai jau dabar yra neatsiejamas ir su niekuo nesupainiojamas šiuolaikinės muzikos balsas.

„Ernsto von Siemenso ansamblių prizas yra ženklas, kad „Synaesthesis“ veikla yra aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniame šiuolaikinės muzikos kontekste. Profesionalios komisijos įvertinimas skatina ir toliau kurti ambicingus kūrybinius projektus, dėmesį nuosekliai skiriant šiuolaikinės muzikos atlikimui.

Asmeniškai man maloniausia, kad ansamblį jo veiklos pradžioje supęs skepticizmas sklaidosi, po truputį virsdamas Lietuvos publikos atvirumu šiuolaikinei muzikai bei užsienio organizacijų susidomėjimu“, – teigia ansamblio vadovė pianistė Marta Finkelštein. Ansamblis už premijos skyrimą padėkos nuotoliniu būdu.

Vokietijos publika ansamblį „Synaesthesis“ šiemet rudenį galės išgirsti Uzedomo muzikos festivalyje ir Lietuvos kultūros sezono Bavarijoje metu Bleibache.

Prestižinė Ernsto von Siemenso muzikos premija įsteigta 1972 m., ją yra pelnę yra tokie garsūs kompozitoriai kaip Olivier Messiaenas, Claudio Abado, György Ligeti ir kiti, o 2007 m. ja apdovanotas Vykintas Baltakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.