Kultūra

2021.06.15 14:16

Umbrasui, Janulaitytei ir Marcinkevičiui įteiktos Vilniaus mero premijos

BNS2021.06.15 14:16

Vilniaus mero premijomis antradienį apdovanoti dailininkas Gitenis Umbrasas, tarpdisciplininio meno atstovė Julija Janulaitytė ir rašytojas Marius Marcinkevičius.

Kaip pranešė sostinės savivaldybė, G. Umbrasui premija skirta už menines Vilniui skirtas akcijas, J. Janulaitytei – už Stiklo kvartalo iniciatyvą, M. Marcinkevičiui – už knygą „Akmenėlis“.

„Visas mūsų Vilnius – žmonių kūrybinė erdvė. Jūs visi kuriate miestui ir jo žmonėms. Esate labai skirtingi, bet kiekvieno jūsų darbas – labai reikšmingas, nes įkvepia ir kitus vilniečius kurti, nestovėti vietoje. Ne veltui į Vilnių atvykę investuotojai pirmiausiai klausia – ar daug šiame mieste kūrybingų žmonių? Taip kiekvienas iš jūsų prisidedate prie miesto patrauklumo ir jo ateities“, – sveikinimo kalboje teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak vicemerės Editos Tamošiūnaitės, per 15 metų šiemet apdovanojamas gausiausias būrys talentų dešimtyje konkursų.

G. Umbrasas sukūrė ir įgyvendino per 40 objektų, akcijų ir projektų, skirtų Vilniaus viešosioms erdvėms. Svarbi jo kūrybos dalis – viešos meninės akcijos, suburiančios šiame mieste gyvenančius žmones.

G. Umbrasas, atsiimdamas apdovanojimą, pasakojo apie savo naujus darbus, tikslus ir planus – šiuo metu kuriamą Šv. Kristoforo mozaiką Europos aikštei ir patikino, kad bendradarbiavimas tęsis.

M. Marcinkevičius knygoje „Akmenėlis“ pasakoja dviejų vaikų Rivkos ir Etano, per Antrąjį pasaulinį karą patekusių į Vilniaus getą, draugystės istoriją, persmelktą baimės. Anot rašytojo, Holokausto tema galima ir net reikia kalbėti su vaikais.

„Vilnius mane augino, maitino ir auklėjo daugiau kaip 50 metų, matau, kaip jis keičiasi, ypač pastaraisiais metais įgavo pagreitį. Rašydamas vaikams, aš rašau iš tiesų mums visiems. Nes kaip mes vaikus išauginsim, tokiam pasauly ir gyvensim“, – sakė autorius M. Marcinkevičius.

J. Janulaitytė tapo Stiklo kvartalo bendruomenės kūrybiniu varikliu. Jos nuopelnu pradėta gilintis į kvartalo identitetą, pasakoti Senamiesčio erdvių istorijas, kurti naujas traukos vietas, kultūrinius maršrutus, tradicijas, gerinti infrastruktūrą, pritraukti investuotojus ir Senamiesčio kultūros mylėtojus.

„Labai dėkinga tiems žmonėms, kurie mane nominavo – tai yra mano bendruomenė, mano žmonės, su kuriais aš dirbu, mane tai labai sujaudino – labai gera širdyje šiandien“, – teigė Julija Janulaitytė.

Premijos skiriamos už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės.

Per 15 šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė, Eglė Ridikaitė, Leonardas Gutauskas, Vytautas Tomaševičius, Darius Pocevičius ir kiti.

Premijos dydis – 2 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.