Naujienų srautas

Kultūra2016.07.20 13:07

Antakalnyje atidarytas skulptūrų parkas

Antakalnį papildė nauja žalioji erdvė, skirta poilsiui – daugiafunkcių meno kūrinių parkas. Praeivius prisėsti ir pasigrožėti gamta kviečia šešių meno pasaulyje pripažintų skulptorių darbai: Kęstučio Musteikio „Dviese“, Dalios Matulaitės „Ežys“, Arvydo Ališankos „Tarp“, Kazio Venclovos „Voras“, Mindaugo Junčio „Raudonas“ ir Ryčio Jono Belevičiaus „Šokis“. Idėja įkurti parką kilo išvydus pušyną šalia besikuriančio gyvenamojo komplekso.

Šešis geriausius skulptorių pateiktus pasiūlymus atrinkti padėjo kvartalo architektų ir statytojų komisija. Kad menininkai noriai ir aktyviai dalyvavo atrankoje rodo ir gautų skulptūrų projektų skaičius – jų buvo pateikta per 20.

Organizatorių teigimu, renkant geriausius darbus buvo atsižvelgiama į idėjų originalumą, konceptualumą ir sklaidą – norėta, kad dalyvautų kuo daugiau įvairių menininkų, turinčių intriguojančių ir skatinančių mąstyti idėjų. Gyvenvietės architekto teigimu, tokie parkai ne tik padeda mažinti atskirtį tarp naujakurių ir buvusių gyventojų, bet ir yra pavyzdys kitiems, kaip turėtų būti vystomi miestų kvartalai.

Daugiau apie parką – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi