Kultūra

2021.06.12 14:29

Šiemetinė „Poezijos pavasario“ laureatė – Zelčiūtė

BNS2021.06.12 14:29

Šiemet Maironio premiją ketinama skirti poetei Dovilei Zelčiūtei už poezijos knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“.

Šios premijos laureatas tampa ir festivalio „Poezijos pavasaris“ nugalėtoju. Tai svarbiausia metų premija, skiriama už poeziją.

Sprendimą dėl Maironio premijos skyrimo priims Kauno miesto savivaldybės taryba.

Į premiją šiemet dar pretendavo Erika Drungytė už knygą „Kalnas ir miestas“, Vidmantas Elmiškis už knygą „Ir bus atsakyta“, Julius Keleras už knygą „Nepaliekantis miestas“, Alvydas Valenta už knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“.

Vienas didžiausių šalies kultūrinių renginių „Poezijos pavasaris“ turėtų vykti birželio 27 – liepos 11 dienomis.

Jau antrus metus iš eilės dėl koronaviruso pandemijos festivalis perkeltas į vasarą. Pernai jis atidėtas daugiau nei dviem mėnesiams ir vyko liepos–rugpjūčio mėnesiais.

„Poezijos pavasaris“ – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai. Jo renginiai vyksta įvairiuose miestuose ir vietovėse, taip pat – užsienyje.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 metų, jis pradėtas rengti pažymint poetės Salomėjos Nėries 20-ąsias mirties metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.