Kultūra

2021.06.10 23:15

ATR Konstitucijos metinių proga – jaunųjų atlikėjų dueto pasirodymas

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.10 23:15

Abiejų tautų respublikos Konstitucijos du šimtai trisdešimtosios metinės jaunų atlikėjų duetui tapo proga sujungti gražiausių Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių kūrinius į vieną koncertą. Pasak muzikantų, nors Lenkija – čia pat, kūrybos tradicijos – labai skirtingos.

Programą istorinei datai - Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-mties metų sukakčiai duetas Julija Ivanovaitė ir pianistas Paulius Anderssonas tikėjosi atlikti dar gegužę, tačiau dėl pandemijos Varšuvoje koncertą galėjo tik transliuoti internetu. Lietuvos klausytojams programa bus pristatyta penktadienį.

Panorama. SAM siūlo Vyriausybei nuo kitos savaitės neberiboti barų ir naktinių klubų darbo laiko

„Mūsų programa vadinasi Lietuva ir Lenkija - ateities kultūros tiltai, todėl galvojome būtent apie tai, kas tai būtų tie kultūros tiltai“, – sako smuikininkė Julija Ivanovaitė.

„Praktiškai dėl visų kūrinių, mes kadangi turime savo požiūrį, esame ryškios asmenybės, šituos dalykus reikia suderinti, iš pradžių būdavo įvairių muzikinių debatų“, – teigia pianistas Paulius Aanderssonas.

Šimanovskio, Pendereckio, Balsio, Gelgoto, Čiurlionio muziką duetas atliks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Dėl teberibojamo klausytojų skaičiaus vidaus erdvėse, koncertas bus transliuojamas ir internetu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.