Kultūra

2021.06.10 07:45

Šalies vadovai sveikina skulptorių Sakalauską 70-mečio proga

atnaujinta 08.31
LRT.lt2021.06.10 07:45

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, skulptorių Rimantą Sakalauską 70-ies metų jubiliejaus proga.

„Jūsų darbščios rankos ir nepailstantis kūrybingumas papuošė Lietuvą neįprastais, rafinuotais ir plastiškais darbais bažnyčiose, kapinėse, muziejuose ir parodų salėse. Savo kūryboje sugebate derinti liturginį paslaptingumą, ramų paprastumą ir nevaržomą dvasios laisvę“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Pasak prezidento, R. Sakalauskas daugeliui žmonių, gyvenimo nuskriaustų vaikų tapo Mokytoju, atvėrusiu meno pasaulį ir padėjusiu patiems lipdyti savo gyvenimo indą.

Šalies vadovas padėkojo menininkui už nešamą autentišką grožį ir palinkėjo rankų stiprumo, dvasios tyrumo ir proto aštrumo bei daug produktyvių metų.

Jubiliejaus proga menininką pasveikino ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jūsų kūrybiškas žvilgsnis, vaisingos pažintys su erdve ir materija verčia mus būti dėmesingesnius ir gėrėtis prasmingomis kasdienybės detalėmis. Labai vertinu Jūsų kūrybą, šviesos sklidiną žvilgsnį ir nenumaldomą laisvės dvasią. Linkiu Jums sveikatos ir Dievo malonių“, – sakoma premjerės sveikinime.

Sveikinimu pasidalijo ir kultūros ministras Simonas Kairys.

„Jūsų darbų rastume daugelyje Lietuvos miestų. Visą gyvenimą likote ištikimas tradicijai, laisvės ir lietuvybės dvasiai, metėte iššūkį tuometei sistemai ir, nusprendęs kurti savaip, pasirinkote „tyliojo modernisto“ kelią. Net ankstyviausiuose Jūsų darbuose užkoduota daugybė prasmių ir reikšmių, tad jie ir šiandien nepraradę savo aktualumo. Savo energiją ir idėjas nukreipiate ne tik į kūrinio išorę, bet ir į jo gelmę, ryšį su erdve, daugiasluoksniais kontekstais. Sveikindamas jubiliejaus proga linkiu Jums naujų kūrybinių sumanymų, jėgų ir sėkmės įgyvendinant Jūsų prasmingus darbus“, – teigia kultūros ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.