Naujienų srautas

Kultūra2016.07.17 15:04

Lietuvoje minima Pasaulio lietuvių vienybės diena

LRT.lt 2016.07.17 15:04

Sekmadienį Lietuvoje minima Pasaulio lietuvių vienybės diena.

„Šiandien, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, mintyse ištieskime ranką kiekvienam tautiečiui šioje planetoje. Kad ir kur šiuo metu esame, mus visus jungia ir vienija Lietuva – mūsų bendra Tėvynė“, – savo sveikinime teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke Užugiryje, Ukmergės rajone, atidengė stogastulpį. Tai – Pasaulio lietuvių bendruomenės dovana Prezidento Antano Smetonos gimtajam kraštui. 

Sveikindama visus susirinkusiuosius parlamento vadovė džiaugėsi tautiečių vienybe, peržengiančia kasdienybės rėmus.

„Kartais mums, gyvenantiems čia, atrodo, kad jūs esate kažkur toli, kad mes gyvename savo reikalais, o jūs – savo. Bet iš tiesų taip nėra. Kiekvienas gyvename bendromis mintimis ir kiekvienas galvojame apie savo gražią, nuostabią šalį – Lietuvą“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Stogastulpio atidengimo ceremonijoje dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovybė, kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, užsienio šalių diplomatai, ambasadoriai, vietos valdžios atstovai ir bendruomenė.

Pašventintas stogastulpis ženklina užsienyje gyvenančių lietuvių solidarumą su Tėvyne ir vienybę su tauta bei Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimų pradžią. Stogastulpio autorius – Kolumbijos lietuvių bendruomenės pirmininkas tautodailininkas Aleksas Eugenijus Kulvietis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi