Naujienų srautas

Kultūra2016.07.16 22:16

Kauniečiai nusprendė patikrinti, ar dailės kūriniuose atsispindi menininko karta

Dažnai svarstant apie kartų skirtumus, Kauno dailininkai nusprendė palyginti, ar jų galima pastebėti vertinant menininkų kūrybą. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ atidaryta kauniečių projekto paroda.

Kauno menininkai, vengdami chaoso, kuris būna parodose, kai eksponuojami viename mieste kuriančių dailininkų darbai, nusprendė patys atrinkti darbus, derančius vienoje erdvėje. Parodos idėja tapo savotišku tyrimu, ar skiriasi skirtingų kartų kuriamas menas.

„Brendo jau seniai mintis padaryti tokią apžvalginę parodą, apimti visus Kaune kuriančius tapytojus. Iniciatyvos ėmėsi Aušra Vaitkūnienė, ji ir sugalvojo išskirti kartomis“, – pasakoja tapytojas, Dailininkų sąjungos Kauno sk. pirmininkas Gintautas Vaičys.

Dailininkė A. Barzdukaitė-Vaitkūnienė atrinko darbus ir kauniečiai teigia patys nustebę, kad skirtumai tarp kartų pasirodė beveik nepastebimi. Pasak menininkų, gal todėl, kad Kaunas – palyginti nedidelis miestas. Vyresnioji karta gal daugiau dėmesio skiria tradicinei tapybai, o jaunieji, net ir labai talentingi tapytojai, paveikslus dažniau kuria derindami tam tikras spektro spalvas ar tariamai performuodami popierių, jų paveikslai – ir ant drobės kuriami vaizdo darbai. Parodoje dalyvaujantys kauniečiai sako, kad juos jungia ir amžina konkurencija su sostine.

„Aš labai dažnai kartais sakau savo kolegoms Vilniuje, kad jūs gyvenat labai didelėje provincijoje, nes Vilniuje yra tikrai apstu labai vidutinės kokybės parodų. Sakau: jūs tarp jų čia ir sukinėjatės, bet tam kad nuvažiuotumėte šimtą ar net du šimtus kilometrų į Klaipėdos kultūros komunikacijų centrą pažiūrėti, kokio lygio parodos ir kokie projektai –  jūs, sakau, nepakylat“, – pasakoja tapytojas, galerijos „Meno parkas“ vadovas Arvydas Žalpys.

Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ eksponuojami įvairiomis medijomis sukurti darbai. Jūratės Jarulytės, Povilo Ramanausko, Rosandos Sorakaitės, Eimučio Markūno ir kitų menininkų parodą rugpjūčio mėnesį papildys dar viena Kauno menininkų paroda Šiauliuose. Į šį miestą kauniečiai veš daugiau tradicine tapybos technika sukurtų darbų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi