Naujienų srautas

Kultūra2016.07.15 15:55

Europos autoriai stoja į kovą su interneto milžinais

LRT.lt 2016.07.15 15:55

Pedro Almodóvaras, Charlesas Aznavouras, Andrea Bocelli, Danielis Burenas, Ennio Morricone ir per 1000 kitų Europos šalių kūrėjų šią savaitę išsiųstame atvirame laiške Europos Komisijai (EK) ragina politikus imtis reikiamų veiksmų užtikrinant teisingą atlygį autoriams už viešą jų kūrinių skelbimą internetinėse platformose.

Pasak laišką išplatinusios Europos autorių bendrijas vienijančios organizacijos CISAC (The International Confederation of Authors and Composers Societies), kuriai priklauso ir Asociacija LATGA, EK jaučia vis didesnį spaudimą iš kultūros sektoriaus.

Prieš mėnesį EK vadovui Jean-Claude`ui Junckeriui ir viceprezidentams atvirą laišką parašė 58 europarlamentarai. Jame buvo akcentuojama,  kad interneto gigantai, tokie kaip „Google“, „Apple“ ir kt. nepakankamai sąžiningai dalijasi su autoriais savo uždarbiu.

Laiške EP vadovams atkreiptas dėmesys į tai, kad turinį sukuria ir vertę generuoja autoriai, bet didžiausią uždarbį pasiima jų kūrybą viešinančios korporacijos, rašoma LATGA pranešime spaudai. Ypatingą dėmesį siūlyta atkreipti dėmesį į tokias platformas kaip „Youtube“, kuriose naudotojai patys dalijasi turiniu.  

Naujausias laiškas, kurį pasirašė įtakingi Europos kultūros veikėjai, ragina EK prezidentą J.-C. Junckerį kaip įmanoma greičiau rasti sprendimą, kuris nebeleis interneto gigantams slėptis už pasenusių įstatymų ir pasiimti didžiąją dalį pinigų už autorių sukurtą turinį.

Autoriai laiške teigia, kad ši problema aktuali ne tik popžvaigždėms ir muzikos sektoriui, bet ir visai kūrybinei ekosistemai, kurią sudaro kompozitoriai, rašytojai, režisieriai, scenaristai, fotografai, skulptoriai ir kiti kūrėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi