Naujienų srautas

Kultūra2016.07.13 11:09

Vilniuje vyks spalvingos vengrų muzikos koncertas

LRT.lt 2016.07.13 11:09

Liepos 16 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje skambės spalvinga ir originali vengrų chorinė muzika. Koncertuos daugelio tarptautinių konkursų laurus pelnęs kolektyvas iš Budapešto – Vass Lajos vardo kamerinis choras. Meno vadovas ir dirigentas – Scaba Somos.

Ilgaamžėmis muzikos tradicijomis garsėjanti Vengrija pasauliui padovanojo ne vieną plačiai pripažintą kompozitorių, keleto jų – F. Listo, Z. Kodaly, B. Bartoko ir kitų – kūrinius išgirsime šiame koncerte. Klausytojai taip pat turės progą susipažinti su platesne vengrų chorinės muzikos panorama.

Kolektyvas mūsų šalyje lankosi Vilniaus universiteto chorų „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ kvietimu. Lietuvių ir vengrų kūrybinė pažintis pirmą kartą užsimezgė 2015 m., kai kolektyvai Europos dienos proga Bratislavoje drauge su kitais garsiausių senojo žemyno universitetų chorais atliko L. V. Bethoveno IX simfoniją.

Kūrybinis bendradarbiavimas tęsėsi ir šiemet – Vilniaus universiteto chorai lankėsi gastrolių Budapešte, kur su Vass Lajos choru atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus O. Gjeilo kūrinį „Saulėtekio mišios“.

Po koncerto Vilniuje svečiai išvyks į pamarį, kur dalyvaus Kintų muzikos festivalyje. Liepos 17 d., sekmadienį, 20 val. Kintų katalikų bažnyčioje vengrų choras atliks specialiai festivaliui parengtą programą.

Vass Lajos kamerinis choras buvo įkurtas 2002 metais. Jis garsėja savo aistringais ir virtuoziškais pasirodymais, taip pat savo gebėjimu išlaikyti originalią stilistiką, atliekant įvairiausių kompozitorių kūrinius, parašytus skirtingomis kalbomis. Tarp kolektyvo laimėjimų – įvairių tarptautinių konkursų aukščiausi apdovanojimai, iš kurių įspūdingiausi: Preveza, Graikija (2005), Ochridas, Makedonija (2009) ir Venecija, Italija (2014).

Dirigentas C. Somos yra vienas iš choro įkūrėjų. Mokėsi Liszto akademijoje Budapešte, dirigavo Vengrijos radijo ir televizijos orkestrui, buvo kviečiamas diriguoti kitiems žymiems Vengrijos orkestrams. Nuo 2009 m. yra Vengrijos radijo choro meno vadovas, o nuo 2016 m. taip pat vadovauja prestižiškiausiam šalyje – Vengrijos valstybiniam chorui, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi