Kultūra

2021.06.04 16:28

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ kviečia į lietuviškos elektroninės šokių muzikos vakarėlį

LRT.lt2021.06.04 16:28

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ kviečia į lietuviškos elektroninės šokių muzikos vakarėlį „Saturday Dance Radio Party“. Kur? Ogi visur, kur tik esate jūs, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Dėl pandemijos atsiradę apribojimai netikėtai priartino festivalį prie kiekvieno iš mūsų. Tad šeštadienio popietę pasiruoškite geriausias ausines ar kolonėles ir pasiimkite festivalį kartu į gamtą, prie ežero, į namus ar net į ofisą.

Birželio 5 d. nuo 14 val. internetiniame radijuje „Palanga Street Radio“ 5 valandas klausytojus džiugins ir pasileidus plaukus patrepsėti kvies talentingi naujosios muzikos kūrėjai: „Hìldå“, Romuald Chaloin Galiauskas, „El Chico Fuendre“, „Fryzbye“ ir „Artfcl“. Norintys muzikinę patirtį praplėsti vaizdu gali jungtis į premjerinės transliacijos „Druskomanijos“ „YouTube“ kanale – 15 val. Ž.S.K.K., 17 val. „Fryzbye“ ir 18:30 val. „Artfcl“.

„Hìldå“ kvies pasinerti į naujus muzikinius portyrius. Su šiuo sceniniu vardu pasirodančio Beno Trakimo kūryba netelpa į bet kokius žanrinius kanonus ir taip talpina visą pasaulio muziką. Šeštadienio popietę jis klausytojus ragins klaidžioti po nežinomus gamtos slėpinius, mistiškas garsines atmosferas, lėtai kylančius ir besileidžiančius dūžius.

Į garso ir vaizdo sintezės paieškas leisis Romualdas Chaloin Galiauskas, kurio kompozicija Ž.S.K.K. prakalbins nebylų Dzigo Vertovo dokumentinį filmą „Žmogus su kino kamera“. Akustinių ir elektroninių garsų persipynimu jis įkūnys filme regimą (ir dabartiniame skatmenizuotame pasaulyje aktualų) žmogaus supanašėjimą su mašina.

Virtualus radijo vakarėlis priartins mus iki ko gero tarptautiškiausio festivalio pasirodymo. INTERNATIONAL SYNTH POLITICS in times of Covid-19 – tai „El Chico Fuendre“ kuriami elektrifikuoti, akrobatiški, ritminiai, garso jūroje besipinantys sintezatorių garsai. Iš skirtingų Europos pusių – Lietuvos ir Portugalijos – koncertuojantys vaikinai festivalio klausytojams pateiks naujų, funk`iškų, saulėtų ritmų.

„Fryzbye“ gyvai skambins eksperimentinės elektroninės šokių ritmų rinktinę. Pauliaus Večeros ir Adomo Paleko duetas į šios muzikos sceną įneša kasdienių ir buitinių garsų paletę, o svarbiausiu jų apsirodymų akcentu tampa loopinimas.

„Saturday Dance Radio Party“ vainikuos duetas „Artfcl“, savo garsais įprasminantis nykstančias ribas tarp gyvo ir skaitmeninio pasaulių. Elektroniniai ir gyvi garsai šiame muzikos sūkuryje įgaus vienodą vaidmenį, kuriame persipins gausybė iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų stilių.

Tad šeštadienį junkis prie „Palanga Street Radio“ ir išsinešk festivalį kartu su savimi! Festivalį organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.