Kultūra

2016.07.12 15:05

Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka bus atidaryta rugsėjo pradžioje

BNS2016.07.12 15:05

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka po aštuonerius metus trukusios rekonstrukcijos bus atidaryta rugsėjį.

„Rekonstruotą pagrindinį pastatą ruošiamės atidaryti rugsėjo pirmosiomis dienomis“, – BNS sakė bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas.

Anot jo, klientus biblioteka priėmė ir rekonstrukcijos metu, tačiau tai galėjo daryti ribotai, o nuo rugsėjo vėl veiks „maksimaliai pilna apimtimi“.

Nors bibliotekos tvarkymo darbus iš pradžių planuota baigti dar 2011 metais, pritrūkus lėšų darbai buvo įstrigę, tai lėmė ir papildomas išlaidas.

„Iš pradžių, tai yra 2006 metais, buvo numatyta 50 proc. fasado rekonstrukcija, bet dėl nepakankamai finansavimo užsitęsė darbai ir tai turėjo tam tikros įtakos, kad fasadas buvo pažeistas aplinkos faktorių (...) ir buvo priimtas sprendimas tvarkyti visą pastato fasadą“, – antradienį BNS teigė R.Gudauskas, antradienį besibaigiančios rekonstrukcijos darbus pristatęs premjerui Algirdui Butkevičiui.

Pasak vyriausybės spaudos tarnybos, visa projekto vertė – 25,9 mln. eurų.

„Nacionalinė biblioteka 2016 metų kovo mėnesį. kreipėsi į vyriausybę, prašydama skirti papildomų lėšų pastato fasado tvarkybos darbams. Kultūros ministerija, vykdydama ministro pirmininko pavedimą, patvirtino, kad fasado tvarkybos darbams trūkstamos lėšos bus skirtos“, – nurodo vyriausybė.

Nacionalinės bibliotekos pagrindinis pastatas yra kultūros paveldo objektas.

Tai pirmoji tokio masto rekonstrukcija nuo bibliotekos įsikūrimo Vilniuje ir šio pastato atidarymo pradžios 1963 metais. Tik 2003 metais prie pagrindinio pastato buvo pastatytas priestatas. M. Mažvydo bibliotekos pagrindinio pastato rekonstrukcija pradėta 2008 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.