Kultūra

2021.05.29 19:53

Raudonu kilimu atėjo pirmieji Lietuvos nacionaliniai kino apdovanojimai

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.05.29 19:53

Gegužės 29-ąją vyksta pirmieji Lietuvos kino centro drauge su LRT rengiami Nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai. Tiesioginės transliacijos metu kino kūrėjų bendruomenės nariams bus išdalyta 20 apdovanojimų už 2019 ir 2020 metų darbus.

Iškilmingą kino industrijos šventę 20 val. Valdovų rūmuose pradeda raudonojo kilimo transliacija portale LRT.lt. Čia renginio svečius sutinka laidų vedėja Gabrielė Martirosian.

Lietuvos kino žvaigždės žengia Nacionalinių kino apdovanojimų raudonuoju kilimu: tikisi, kad susidomėjimas lietuvių kinu tik augs

Lietuvos kino centro vadovas Laimonas Ubavičius teigė, kad tikisi gražios šventės ir gero starto. „Prieš kelerius metus kilo trikdžių dėl kitų kino apdovanojimų, tad siekiame ilgaamžiškumo“, – tvirtino L. Ubavičius. Jis ragino mylėti Lietuvos kino kūrėjus ir pripažino esantis Quentino Tarantino fanas.

Animatorius Meinardas Valkevičius teigė, kad jei būtų aktorius, save įsivaizduotų „Karibų piratuose“. Jo mėgstamiausias animacinis filmas – „Lobių planeta“. Jis pripažino, kad negali žiūrėti animacinių filmų be „profesinio žvilgsnio“. M. Valkevičius atkreipė dėmesį, kad tarp nominuotųjų filmų tik vienas yra skirtas vaikams.

Kino režisierė Lina Lužytė pripažino turinti viltį, kad Barbora Bareikytė laimės geriausios aktorės kategorijoje. L. Lužytė teigė, kaip dėstytoja, pastebinti, kad jaunoji aktorių karta gerai pasiruošusi vaidinti ne tik teatre, bet ir kine.

Aktorius Donatas Šimukauskas teigė, kad vykdydamas aktorių atrankas ir pats išsiryškino, kas svarbiausia, einant į atranką. Anot jo, būtina žinoti tekstą ir kontekstą, apgalvoti personažo motyvacijas.

Režisierius Karolis Kaupinis teigė bijantis kalbėti detaliau, nes viskas kinta, tačiau planuojantis toliau dirbti su ilgo metro kinu. Jis teigė siekiantis netapti „vieno filmo režisieriumi“.

Režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis kalbėjo, kad po filmo „Nuostabieji lūzeriai“ vaikai iš vaikų namų pasakė: „Dabar mes turime svajonę“. Tai jam buvo didžiausias įvertinimas. „Kinas, visas menas keičia mūsų gyvenimus, tokia yra mūsų atsakomybė“, – sakė jis.

Kultūros ministras Simonas Kairys sakė mėgstantis įvairius žanrus. S. Kairys teigė, kad neatsisakytų iššūkio suvaidinti filme.

Per ceremoniją paaiškės ir LRT.lt portale vykusio žiūrovų balsavimo už mylimiausią lietuvišką filmą rezultatai. Renginyje LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas apdovanojimą įteiks filmui, tapusiam „Publikos simpatija“.

„Žiūrovų meilė įkvepia filmus tolesniam gyvenimui“, – pastebi G. Oganauskas.

„Kartais nebeatskiriu, kas įvyko man, o kas – matytam personažui“, – sakė Marija Stonytė. Filme „Vienas gyvenimas“ pasakojamos mažo žmogaus istorijos, kurios „yra ne ką mažiau svarbios“. Ją žavi tai, kad dokumentikos „pilnai nesukontroliuosi“.

„Kiną reikia jausti, kaip ir kiekvieną meną. Ryšys su kinu – emocinis ryšys“, – „Scanoramos“ įkūrėja Gražina Arlickaitė.

21 val. apdovanojimų ceremoniją tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ atidarys „Sidabrinės gervės“ ir KINFO apdovanojimų nominantė, geriausia 2015 m. lietuvių aktorė, Europos kino apdovanojimų 2019 vedėja Aistė Diržiūtė, kuriai patikėtas ir pirmųjų Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų vedėjos vaidmuo.

Renginio metu apdovanojimai bus įteikti 20-ies nominacijų laureatams. Laureatus gyvai ir virtualiai sveikins Lietuvos bei pasaulio kultūros ir meno, politikos atstovai, o šventinę nuotaiką kurstys Vytauto Lukočiaus diriguojamas orkestras „Vilniaus Sinfonietta“.

Daugiausia nominacijų Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose sulaukė Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“, jis nominuotas 12-oje kategorijų. Nedaug nuo šio filmo atsilieka Algimanto Puipos istorija „Kita tylos pusė“, sulaukusi 10-ies nominacijų. Šarūno Barto filmas „Sutemose“ nominuotas 8-iose kategorijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt