Kultūra

2016.07.07 10:39

„Emilija iš Laisvės alėjos“ režisierius: tikiuosi, kad ši istorija jaunimui leis kitaip pažvelgti į tėvų jaunystę

LRT.lt2016.07.07 10:39

„Valstybės diena yra labai gera proga pagaliau pasakyti, kad valstybė – tai ne valdžia, tai ne kažkas neapčiuopiamo. Tai – aš ir Tu. Aš esu valstybė. Aš esu laisvė. Kaip ir Tu. Kaip ir mano filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ herojai, kurie išdrįso paaukoti save vardan Lietuvos laisvės“, – sako režisierius D. Ulvydas, pristatydamas visuomenei pirmąjį savo filmo anonsą.

Prieš metus nufilmuota ir baigiama montuoti kino juosta – pirmoji, pasakojanti apie kultūrinį, pilietinį pasipriešinimą Lietuvos okupacijai ir pragariškos sovietinės sistemos daužomus žmonių likimus. 

Tikrais faktais paremtą dramą sukūręs režisierius tikisi, kad jauniems žmonėms kvapą gniaužianti istorija leis kitaip pažvelgti į savo tėvų jaunystę, kuri nepaisant sudėtingo laikmečio buvo audringa, kupina išbandymų, meilės ir gebėjimo būti laisviems baimės sukaustytoje visuomenėje.

Jau dabar naujausias vieno populiariausių visų laikų lietuviškos kino juostos „Tadas Blinda. Pradžia“ režisieriaus darbas – „Emilija iš Laisvės alėjos“ – laikomas svarbiausiu kino projektu, kuris bus pristatytas kitų metų vasario 16-ąją, pradedant minėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. 

Filmą prodiusuoja kompanija Fralita Films kartu su Ulvyds. Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmas Lietuvoje bus platinamas ACME Film

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt