Kultūra

2021.05.27 16:40

Nacionalinėje filharmonijoje baigsis Jašos Heifetzo smuikininkų konkursas: renginį transliuos LRT.lt

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.27 16:40

Prasidėjęs virtualiai šįvakar su žiūrovais Nacionalinėje filharmonijoje baigsis Jašos Heifetzo smuikininkų konkursas. Tarp šešių finalistų – nė vieno Lietuvos atlikėjo.

Šeštajame Jašos Heifetzo konkurse norą dalyvauti pareiškė per pusantro šimto smuikininkų. Komisija atrinko 40.

Žinios. ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją dėl Baltarusijos nutupdyto keleivinio lėktuvo ir suimto žurnalisto

Tačiau finale, su nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Modestu Barkausku liko tik šeši atlikėjai: iš Ispanijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos. Smuikininkus komisija vertino nuotoliniu būdu ir geriausieji išrinkti dar vasarį.

Tačiau nugalėtojai paaiškės tik šįvakar, po antrojo finalo koncerto.

„Finalo dalyviai turėjo 3 mėnesius laiko pasiruošti atlikti koncertą su orkestru. To paprastai konkursuose, vykstančiuose normaliomis sąlygomis, niekada nebūna, sužinai, kad šiandien patekai į finalą, poryt groji koncertą“, – teigia J. Heifetzo smuikininkų konkurso direktorius Eugenijus Butvydas.

Pasak organizatorių, Heifetzo konkursas šiandien yra bene žymiausias dėl Lietuvoje gimusio smuikininko, dar vadinto 20 amžiaus Paganiniu. Prie jo gimtojo namo Maironio gatvėje, Vilniuje, įrengta instaliacija, primenanti praeiviams, kad čia smuikininkas gimė ir augo.

Heifetzo konkurso idėją pirmasis buvo iškėlęs dirigentas Saulius Sondeckis, jai pritarė ir smuikininko sūnus, tačiau pirmasis konkursas įvyko tik 21 amžiuje.

17:30 val. VI Tarptautinio Jašos Haifetzo smuikininkų konkurso finalas iš Nacionalinės filharmonijos bus transliuojamas portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.