Kultūra

2021.05.27 23:15

Tvarkomas Liškiavos piliakalnis: lauks pažintiniai keliai, apžvalgos aikštelė pilies bokšte

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.27 23:15

Po poros mėnesių bus baigtas tvarkyti Liškiavos piliakalnis. Išlikusiame pilies bokšte bus įrengta apžvalgos aikštelė, tvarkomas ir alkakalnis, ant kurio stovėjo bažnyčia.

Archeologai kairiajame Nemuno krante stūksantį piliakalnį tyrinės mėnesį. Dar anksčiau nustatytas jo kultūrinis sluoksnis – beveik du metrai, rasta keramikos, kaulinių ir metalinių darbo įrankių, papuošalų. Nustatyta, kad ant piliakalnio gynybinė mūrinė pilis statyta penkiolikto amžiaus pradžioje, bet nebuvo baigta.

Žinios. Landsbergis: ES sankcijos Baltarusijai turėtų būti taikomos tiems sektoriams, kurie atneša režimui didžiausią naudą

„Liškiavos piliakalniai buvo datuojami geležies amžiumi. Ir buvo žinoma, kad čia buvo gyvenama jau viduriniajame geležies amžiuje. Maždaug apie pusantro tūkstančio metų. Tuo metu žmonės gamindavo puodus ir juos puošdavo , tokie gruoblėti puodai būdavo , tai ant šito kalno kur mes stovime, jų čia nemažai rasta“, – sako archeologas Mindaugas Grikpėdis.

Iki šių dienų ant piliakalnio išlikęs apie 1420-uosius statytas pietvakarinis pilies bokštas.

Jau įrengiami nauji laiptai į piliakalnį, automobilių stovėjimo aikštelės, pažintiniai takai. Bus tvarkomas ir alkakalnis, gilia dauba atskirtas nuo piliakalnio. Remiantis tyrimais, ant jo stovėjo bažnyčia – ji iki šių dienų neišlikusi. Nuo alkakalnio atsiveria įspūdingas vaizdas į Liškiavos bažnyčios su dominikonų vienuolynu kompleksą.

„Liškiava yra tokioje išraiškingoje vietoje, gražioje vietoje, kur teka Nemunas. Krūčiaus upelis įteka į Nemuną, visur rėvos, griovos, piliakalnis, dvarvietė“, – teigia Dzūkijos nacionalinio parko direktorius Eimutis Gudelevičius.

Užlipti ant piliakalnio kvies papėdėje įrengtas simbolinis edukacinis ženklas, jau pagamintas jo maketas.

Sutvarkytą Liškiavos piliakalnį ir alkakalnį turistai galės aplankyti po poros mėnesių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt