Naujienų srautas

Kultūra2016.07.07 16:14

P. Lincevičius savo tapyba atsigręžia į protėvių praeitį

Uostamiesčio „Baroti“ galerijoje – Petro Lincevičiaus darbų retrospektyva. Parodos „Prisijaukinti mėlyną spalvą“ autorius praėjusiais metais tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvos jaunuoju menininku.

Parodoje – dvylika per pastaruosius trejus metus sukurtų P. Lincevičiaus darbų. Juos jungia ta pati tema – Šilavoto kaimas Prienų rajone, iš kurio ir kilęs menininkas.

„Tai yra apie identiteto paieškas, apie bandymą susivokti šiame šiuolaikiniame pasaulyje, atsigręžiant į praeitį. Į savo praeitį – į senolių istoriją ir savo krašto istoriją“, – pasakoja menininkas.

Pasak P. Lincevičiaus, tarp atskirų Lietuvos regionų ribų tarsi nebėra, tačiau kultūra juose – skirtinga. Menininkas teigia, kad pažvelgti į savo kraštą šiuolaikiniame kontekste – labai įdomu. Už darbų seriją „Namukas laikui“  pernai šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“ P. Lincevičius buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku.

Jis sako ir toliau tapantis ta pačia tema, tačiau šiek tiek skiriasi motyvai ir daugiau interpretacijos paliekama žiūrovui.

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi