Kultūra

2021.05.26 09:55

Naujas reiškinys Lietuvos meno lauke – aktorių poros Dapkūnaitės ir Sakalausko kuruojama paroda

LRT.lt2021.05.26 09:55

Aktorių poros Jolantos Dapkūnaitės ir Arūno Sakalausko kuruojama vizualaus meno paroda Pasikartojimai – naujas reiškinys Lietuvos meno lauke, rašoma „Contour Art Gallery“ pranešime žiniasklaidai.

Rengdami „savo namų parodą“, pirmą kartą kaip kuratoriai pristatomi, aktoriai atveria savo miegamojo duris, taip į vizualaus meno parodą įterpdami ir savo gyvenimo dalį. Parodai aktorių pora sukūrė dokumentinį video filmą apie juos – vyrą ir moterį, tokius, kokie jie yra dabar ir kokie jie – vienas kitam, su neišsakytomis mintimis, suvaidintais jausmais, kylančiomis vidinėmis įtampomis.

O įtampos kupiną „namų“ parodos scenarijų kuratoriams kurti padėjo menininkų Birutės Stulgaitės, Birutės Zokaitytės, Dainiaus Trumpio, Dianos Remeikytės, Eglės Kuckaitės, Eglės Vertelkaitės, Jono Gasiūno, Kęsto Grigaliūno, Laisvydės Šalčiūtės, Linos Jonikės, Mato Janušonio, Remigijaus Treigio, Viktoro Paukštelio kūriniai.

„Contour Art Gallery pasiūlius kuruoti parodą pagalvojom, kad šitam sustingusiam pandemijos laike tai bus galimybė gilintis į dalykus, kurių nežinom, nesuprantam, bet kurie „magiškai“ traukia įsivelti. Pirma mintis, atėjusi į galvą – Joannos Hogg filmas „Paroda“ (Exhibition). Apie menininkų porą, gyvenančią savo slaptus vidinius gyvenimus itin moderniame name.

Manoma, kad Markučių galerijos erdvėse 18 a. buvo gaminamas parakas, popierius, miltus malė malūnas (vėliau buvo salyklo fabrikas, spirito varykla)… Ir tai pasiūlė kitų namų žaidimą. Kitų gyventojų, kuriais galime būti mes patys. Prieškambaris, virtuvė, miegamasis... Paveikslai, jų pavadinimai, kūrinių ir jų autorių biografijų kontekstai, tekstai, mintys, tyla, vaidintų pjesių tekstai, tokie gražūs ir skaudūs, kuriais užsipildo tušti kambariai…

Dėkui menininkams – pažįstamiems ir naujai sutiktiems už ėjimą kartu į nežinią“.

Parodos kuratoriai Jolanta Dapkūnaitė ir Arūnas Sakalauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.