Kultūra

2021.05.21 22:55

Patvirtinus naujus planus, auga mokytojų nerimas – muzikos pamokų skaičių nupjaus perpus?

Jūratė Anilionytė, Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.21 22:55

Švietimo ministerijai patvirtinus naujus ugdymo planus, pradinukus muzikos mokantys pedagogai nuogąstauja, kad muzikos pamokų sumažės perpus. Švietimo viceministras sako, kad vis tiek muzikai turėtų būti skiriamas prioritetas ir žadama, kad gali būti skirta daugiau meninio ugdymo pamokų.

Kauno Suzukio pradinėje mokykloje dabar pradinukams yra dvi muzikos pamokos per savaitę, direktorė sako, kad, švietimo ministrei patvirtinus naujus ugdymo planus, mokyklų vadovai yra priversti spręsti – mažinti muzikos pamokų ar ne.

„Tam tikra visuomenės dalis patirs akivaizdžią atskirtį ir tikrai tie tėvai, kurie yra intelektualūs, tie tėvai, kurie yra suinteresuoti vaiko visapusišku lavinimu, jie tikrai darys žygius, kad per neformalųjį ugdymą kompensuotų tai, kas yra paimta iš bendrojo ugdymo plano, tačiau didžioji visuomenės dalis tikrai neturės šitos galimybės“, – tikina Kauno Suzukio pradinės mokyklos direktorė dr. Dėja Aukštikalnytė.

Nuogąstauja, kad pradinukams perpus sumažės muzikos pamokų

Iki šiol atskiroje ugdymo plano eilutėje buvusi muzika dabar su šokiu, teatru, daile ir technologijomis atsidūrė bendrame meninio ugdymo bloke. Socialiniame tinkle kai kurie pradinių klasių mokytojai rašo, kad mokyklų administracijos jau nusprendė mažinti muzikos pamokų, kiti pedagogai sako, kad krūvis lieka tas pats.

„Pagal šitą planą privaloma pasirinkti du mokomuosius dalykus. Mažiausiai du. Gali būti dalinama ir visiems keturiems – sakykime, po vieną pamoką teatrui, šokiui, muzikai ir dailei sumanymas yra gražus, bet tikrai ne muzikinio ugdymo silpninimo sąskaita, nes muzikinis ugdymas pradinėje mokykloje yra labai svarbus“, – teigia muzikos pedagogas dr. Eirimas Velička.

E. Velička sako, bendruosius ugdymo planus ministerija parengė nepasitarusi su pradinių klasių muzikos mokytojais, švietimo viceministras teigia, kad jų projektai buvo vieši. Esą numatyta, kad rinkdamiesi mokyklų vadovai prioritetą vis tiek turėtų skirti muzikos ir dailės bei technologijų pamokoms.

„Tam pačiam viduriniam ugdyme yra tokia sistema, kad meninis ugdymas sudaromas iš bent jau keturių dalykų, tai yra muzika, dailė, šokis ir teatras, manome, kad ir pradiniame ugdyme galėtų būti toks pasiskirstymas. Bet kokiu atveju tiek teatras, jį galima integruoti su neformaliuoju ugdymu, taip pat ir šokis“, – aiškina švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius.

Dirigentas Gintaras Rinkevičius tokius pokyčius vertina nevienareikšmiškai.

„Viskas taip yra susiję, kad jeigu muzika pasilieka toliau, jeigu gali tėvai arba vaikai pasirinkti vaikščioti, pavyzdžiui, į šokio pamokas arba teatro pamokas, tai jie be muzikos vis tiek neapsieis“, – sako G. Rinkevičius.

Apie 300 muzikos mokytojų renkasi į nuotolinę konferenciją ir ketina priimti rezoliuciją dėl muzikos pamokų mažinimo. Švietimo ministerija svarsto ateityje meniniam ugdymui skirti daugiau valandų, bent penkias.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.