Naujienų srautas

Kultūra2016.06.28 13:45

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo scenose – roko, elektronikos, hiphopo ir klasikos kokteilis

LRT.lt 2016.06.28 13:45

Bemaž dvi dešimtys žinomų ir sparčiai populiarėjančių atlikėjų bei grupių per tris dienas – toks desertas laukia liepos 8–10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) dalyvių po rimtų pranešimų bei diskusijų. Andrius Mamontovas, Erica Jennings, BIX, „G&G sindikatas“, Martynas Levickis, Rimas Šapauskas – tik keletas iš jų.

Pirmieji į verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalio, kuris tradiciškai vyks „Harmony park“ teritorijoje Prienų rajone, didžiąją sceną penktadienį lips Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“. Koncertuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams – ne naujiena prieš ketvirtį amžiaus susibūrusiam kolektyvui. Viena kūrybiškiausių Lietuvos grupių yra aplankiusi išeivijos bendruomenes JAV, Kanadoje, Airijoje. Tą patį vakarą šioje scenoje pasirodys „G&G sindikato“ nariai, vieni patriotiškiausių ir socialiai atsakingiausių Lietuvos atlikėjų.

Iškart po to prasidės naktiniai koncertai. „Angare“ suskambės pašėlę „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ ritmai. Juos pakeis ne mažiau originalus duetas „Beissoul & Einius“, garsėjantis ne tik elektronikos, soul stiliaus vokalo ir originalaus šokių muzikos skambesio kokteiliu, bet ir sceniniu įvaizdžiu. Ne veltui Vilniuje vykusios vyrų mados savaitėje jie pelnė Stilingiausių titulą.

Šeštadienio vakarą laukia ne vienas išskirtinis pasirodymas. Pirmiausiai – reta galimybė paklausyti tarp Londono ir Vilniaus gyvenančios Monikos Liu, kuri akimirksniu sužavi įspūdingomis kūrybinėmis galiomis bei nuoširdumu. Didžiumą laiko leisdama Didžiosios Britanijos sostinėje, kur bendradarbiauja su daugybe talentingų muzikos pasaulio žmonių, atlikėja pripažįsta: gyvenimas užsienyje suteikė neįkainojamos patirties ir atvėrė platesnius horizontus. Bet Lietuvoje jai visada gera lankytis, todėl giliai širdyje slepia planą B – grįžti.

Moniką Liu didžiojoje scenoje pakeisiantys „Garbanoto bosisto“ nariai žada: „Vasaros atostogos pailsėti nuo „Skype“ konferencijų ir elektroninių laiškų. Susitikti, pakalbėti, išgirsti, užuosti, pamatyti, tapti draugais. Mes pagrosime, kad būtų lengviau atsipalaiduoti.“

Po jų pasirodysiančių grupės BIX ir Andriaus Mamontovo pristatyti nereikia – vargu ar rasi jų nežinančių lietuvių. Maištinga dvasia, jėga ir energija, uždegančios dainos ir šėlstanti minia – tai yra viena ilgiausiai gyvuojančių šalies grupių. Vakarų Europą ir JAV išmaišę muzikantai gali pasigirti prieš ketvirtį amžiaus koncertavę su tuo metu dar nespėjusia išgarsėti „Nirvana“. Po ilgokos tylos pernai roko veteranai sugrįžo į studiją ir vėl ėmė dalyvauti festivaliuose.

Ne sykį užsienyje gyvenantiems lietuviams koncertavęs legendinės grupės „Fojė“ įkūrėjas, balsas ir dainų autorius, aktorius, muzikos filmams ir spektakliams kūrėjas Andrius Mamontovas jų nesmerkia. „Emigracija yra tas dalykas, už kurį irgi kovojome, kurį gavome su laisve ir nepriklausomybe. Tai yra galimybė žmogui pasirinkti, galimybė gyventi kitoje šalyje“, – sako jis.

Tą patį vakarą PLJS „Angare“ pasirodys vien lietuviškai dainuojanti indie roko ir elektronikos grupė „ba.“ bei emocionalios elektroninės ir šokių muzikos grupė „Golden Parazyth“. Po šių pasirodymų neužmigti trumpą vasaros naktį ir penktadienį, ir šeštadienį padės didžėjaus Rimo Šapausko grojama muzika.

Festivalį pabaigs trys išskirtiniai atlikėjai. Ilgus metus grupėse dainuojančios Giedrė Kilčiauskienė ir Erica Jennings šį kartą pristatys solo programas. O tarptautinės sėkmės jau sulaukęs akordeonininkas Martynas Levickis, padedamas styginių kvarteto „SinChronic“, klausytojams žada ekstremalų klasikos pliūpsnį.

„Pasaulio lietuvių sambūriai yra labai svarbūs puoselėjant lietuviškumą, plėtojant kultūros, verslo ir politikos ryšius, – artėjant PLJS, pažymėjo Martynas Levickis. – Juose asmenybės dalijasi savo pasaulėžiūra ir patirtimi, gimsta artimesnį mūsų bendravimą skatinanti draugystė, padedama realizuoti idėjas Lietuvoje ir už jos ribų. Dėl tokių renginių galime kurti inovatyvią ir modernią Lietuvą, stiprinti savo šalies atpažįstamumą ir išskirtinumą pasaulyje.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi