Kultūra

2016.06.27 13:35

Legendinis „trance“ bliuzo guru sugrįžta į Lietuvą

LRT.lt2016.06.27 13:35

Šią vasarą trečiąkart į Lietuvą grįžta vienas įdomiausių bliuzo atlikėjų Otis Tayloras, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu „trance“ bliuzo vardu. Jo muzika – tai hipnotizuojanti, elektroninė instrumentų linija, gilūs, atviri, be galo taiklūs tekstai ir abejingų nepaliekanti emocija. Otis Tayloro kūryba, prisodrinta Johno Lee Hookerio ir Jamesi Browni įtakos, žada daugybę intymių bei netikėtų muzikinių pasakojimų, kurių centre – žmogus.

O. Tayloras neeilinės patirties įgijo dirbamas su legendiniu „Deep Purple“ nariu Tommy Bolinu, muzikines improvizacijas atlikdamas su didžiuoju talentu Jimiu Hendrixu, įrašydamas keletą dainų Gary Moore`u albumui „Definition Of A Circle“. Šio kūrėjo muzikinės erdvės pajautimui ir vokalo frazuotėms daug reikšmės turėjo turtingas J. Lee Hookerio ir J. Browno skambesys. O. Taylor kūryba yra artima Chriso Rea, Dire`o Straightso, J. J. Cale`o gerbėjams.

O. Tayloras bliuzas – „tamsus“, atskleidžiantis socialines problemas ir tamsiąją žmogaus pusę. Pasak atlikėjo, „aš tiesiog dainuoju apie įdomius dalykus. Man nesvarbu ar tai parduosiu. Tamsūs dalykai yra įdomūs. Aš nesu tikras, ar pasauliui reikia dar vienos dainos apie meilę.“

O. Tayloras įnešė į bliuzą naują skambesį. Tai atlikėjas, kurio vardu yra pavadinti keli muzikos instrumentai, rengiamas „Trance Blues“ festivalis. Atlikėjo diskografiją puošia 14 albumų, daugybė apdovanojimų –  atlikėjas net dvylika kartų buvo įvertintas „Blues Music Award“ už savo kūrybą ir grojimą bandža.

Į Lietuvą atlikėjas sugrįžta jau trečiąjį kartą. Atlikėjas mūsų šalyje pasirodys su savo grupe ir surengs net 2 pasirodymus. Liepos 12d. Vilniuje, Technikos bibliotekos kieme ir liepos 13d. „Combo“ terasoje prie upės, Kaune. Atlikėjas pristatys naujausią albumą „Hey Joe Opus Red Meat“, kuris „Blues Music Magazine“, „Premier Guitar Magazine“ bei radijo stoties „Blues411“ buvo išrinktas metų albumu. Muzikos tinklaraštis „Twangville“ už šį albumą skyrė garbingą antrąją vietą, o Didžiosios Britanijos žurnalas „The Blues“ įtraukė į geriausių metų įrašų trisdešimtuką, rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.