Kultūra

2021.05.17 09:55

Į grupę susivieniję trys menininkai pradeda turnė po Lietuvą ir pristato dainuojamosios poezijos albumą

LRT.lt2021.05.17 09:55

Trys menininkai, Rūta Eidukaitytė, Sigitas Kubilis ir Raimondas Savickas, susivienije į grupę „LR“ (Lakštingala rūke), pradeda turnė po Lietuvą ir pristato dainuojamosios poezijos albumą „Mėnulio šypsena“. Jų kelionę lydės R. Eidukaitytės ir R. Savicko tapybos paroda, rašoma grupės pranešime žiniasklaidai.

„LR“ grupė albumo pristatymą ir turnė po Lietuvą pradeda nuo „Neringos – Lietuvos kultūros sostinė 2021“, perėmusios šį titulą iš Trakų miesto, kurio kultūros sostinės ambasadoriumi 2020 m. buvo dailininkas R. Savickas.

2021 m. birželio 5 d. 19 val. Nidos bendruomenės namuose gyvu koncertu ir parodos atidarymu prasidės Rūtos Eidukaitytės, Sigito Kubilio ir Raimondo Savicko albumo „Mėnulio šypsena“ kelionė po Lietuvą. Vėliau albumo ir parodų pristatymo laukia Trakų pilis (06.25), Palangos vasaros skaitykla (07.10) ir kt. Lietuvos kultūrinės erdvės.

„Mėnulio šypsena“ – tai žodžiai iš vieno R. Savicko eilėraščių. „Kadangi jis – tapytojas, poezija be galo vaizdinga. Nusprendėme, kad būtent taip turėtų skambėti mūsų albumo pavadinimas“, – sakė Rūta Eidukaitytė.

Rūtos pažintis su muzika prasidėjo M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Pradėjusi muzikalumą lavinti fortepijono specialybėje, šalia brazdindavo ir gitara.

„Aš nuo pat mažens mokiausi muzikos. Kelią pradėjau grodama fortepijonu, o paskui nutariau pereiti į dailę ir pradėjau kurti paveikslus. Vis dėlto muzika visada keliavo šalia – grojau gitara ir kūriau dainas. Maždaug prieš septynerius metus draugai pakvietė mane įrašyti dainą. Studijoje susipažinau su Sigitu, kuris tąkart atliko gitaros partiją“, – apie pažintį su grupės gitaristu pasakojo pašnekovė.

Na, o prieš šešerius metus duetas susipažino su tapytoju ir poezijos kūrėju R. Savicku, savo jubiliejinės parodos proga pakvietusiu įrašyti dainų pagal jo jaunystės eiles.

„Tada gimė mūsų pirmosios bendros dainos ir jų vis daugėjo. Šiame albume daugiausia dainų yra parašyta pagal R. Savicko žodžius, o keletą tekstų sukūriau aš pati“, – sakė Rūta.

„Eiles kiek pamenu rašiau nuo mokyklinių laikų, ne visos ir išliko. Po to užmečiau poeziją ir pasinėriau į tapybą. Rūtos sukurtos dainos pagal mano eiles ir buvo tas stimulas, kad pradėjau vėl kurti poeziją po ilgiausios pertraukos. Buvau sužavėtas Rūtos muzika ir dainavimu nuo pat pradžių ir visiškai pakerėtas, kai ji mano posmus pavertė „hitais“. Albume „Mėnulio šypsena“ dalis dainų yra sukurtos pagal mano ankstyvas eiles, jos 1980–1982 metų („Kada nors, galbūt“,“ Mocarto Requiem“, „Vakare“, „Jis nesuprato“) ir naujas – 2017–2018 metų („Rūke“, „Toks mūsų likimas“, „Mėnulio šypsena“, „Jau šitiek metų“, „Galiu aš rinktis“)“, – apie savo kūrybą ir lemtingą pažintį su Rūta pasakoja Raimondas.

Prieš kelerius metus trijulė savo kūrybą lavinti pradėjo repeticijose, o paskui sulaukė pasiūlymų koncertuoti „Anksčiau ir aš grodavau gitara, tačiau, kadangi Sigitas tai daro profesionaliai, nusprendėme, kad grupėje gitaristo partija atiteks jam, o aš – dainuosiu. Iš pradžių pasirodydavome tik parodų atidarymuose, o praeitą vasarą pirmą kartą koncertavome dainuojamosios poezijos festivalyje „Akacijų alėja“, – pasidžiaugė Rūta.

„Iš vienos pusės, šis laikas tikrai buvo labai sudėtingas, tačiau atsirado daugiau laiko kūrybai. Sukūriau nemažai kūrinių, naujų kūrybos ciklų“, – pozityviais išgyvenimais karantino metu dalijosi kūrėja. Menininkams nelengvu laikotarpiu buvo įrašytas ir debiutinis Rūtos, Sigito ir Raimondo albumas „Mėnulio šypsena“. Na, o besidarbuojant studijoje užgimė ir ne vienas naujas kūrinys, tad menininkų trijulė jau svarsto ir apie antrąjį albumą.

Šiuo metu albumą galima išgirsti „Spotify“ programėlėje, o turnė po Lietuvą metu dainos nuskambės gyvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.