Kultūra

2021.05.15 19:49

Seimo Kultūros komiteto vadovas siūlo įstatyme įtvirtinti kultūros kelius

Milena Andrukaitytė, BNS2021.05.15 19:49

Seimo Kultūros komiteto vadovas konservatorius Vytautas Juozapaitis siūlo Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme įtvirtinti kultūros kelius.

Komiteto vadovas pažymi, kad dabartiniuose įstatymuose nėra apibrėžtos sąvokos, kas laikoma kultūros keliu, nenustatyti jo lygiai, sertifikavimo sąlygos.

Įstatyme V. Juozapaitis siūlo apibrėžti, kad kultūros kelias yra kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama populiarinti su istoriniu keliu, išskirtinės svarbos asmenybe ar reiškiniu susijusius turizmo maršrutus.

Būtų nustatyti keturi kultūros kelio lygmenys – regioninis, nacionalinis, tarptautinis ir Europos Tarybos kultūros kelio lygmuo.

Šiuo metu kultūros keliai yra apibrėžiami kultūros bei ekonomikos ir inovacijų ministrų patvirtintoje „Kultūros kelių vystymo Lietuvoje koncepcijoje“.

Kaip pažymi V. Juozapaitis, ši kultūros kelių sistema yra neišbaigta: joje nėra nuorodos į Europos Tarybos kultūros kelius, nors Lietuva yra prisijungusi prie šio susitarimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.