Naujienų srautas

Kultūra2021.05.13 17:00

Uždarytas bibliotekas kaimo vietovėse keičia bibliobusai

Mobilioji skaitykla gyventojus aplanko keliskart per mėnesį ir suteikia galimybę ne tik išsirinkti norimas knygas, bet ir pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis.

Į Pasvalio rajono kaimą siauru keliu atrieda autobusas pilnas knygų. Čia jis atvyksta kartą per mėnesį, todėl net ir tuo metu dirbę žemės ūkio darbus gyventojai suskubo atbėgti pasiimti naujų skaitinių.

Žinios. Iš gyvenimo pasitraukusią Šiaulių gydytoją pagerbę medikai: patiriame patyčias ir niekas dėl to nesikeičia

„Mums tai tikrai patogu. Mes galime čia atbėgti greitai pasiimti knygų skaityti. O kažkaip gyvenimo be knygų neįsivaizduoju“, – kalbėjo Pasvalio rajono gyventoja Vida Marčiuškienė.

Bibliobuso bibliotekininkė sako, kad kaimo žmonės itin mėgsta knygas apie įvairias šalis. Tokios ypač skaitomos tapo per karantiną. Čia populiari literatūra ir apie sveiką gyvenseną, ūkio tvarkymą ar knygos apie tremtį.

Pasak bibliotekininkės Janinos Vaičekonienės, pirmiausia skaitytojai pasidomi, kokių yra naujų knygų. „Dažniausiai skaito grožinę literatūrą, bet taip pat skaito ir įvairių mokslo šakų literatūrą“, – pastebi ji.

Gyventojai bibliotekos ant ratų laukia ne tik dėl knygų. Čia jie gali pasinaudoti ir kitomis paslaugomis, kurių kaime surasti kartais itin sudėtinga – atsispausdinti dokumentus ar pasinaudoti elektroniniu paštu. Direktorė pastebi, kad neretai bibliobuso atvažiavimas į kaimą būna vienintelė pramoga.

„Jis yra ne vien tik knygvežys, kaip jį galima įvardinti, tačiau galima čia atėjus ir paskaityti vietoje žurnalus, laikraščius, pažaisti, pasinaudoti internetu“, – tikina Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. „Mes visada peržiūrime, ko reikia kaimo bendruomenei, tiriame jų poreikius ir tobuliname savo paslaugas“, – sako ji.

Per dieną knygas vežiojantis autobusas aplanko 3–4 gyvenvietes. Kiekvieną savaitės dieną jis važiuoja vis kitokiu maršrutu. Vidutiniškai per metus bibliobuse apsilanko apie tris tūkstančius skaitytojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi