Kultūra

2021.05.12 08:16

Gimtadienio proga – šalies vadovų sveikinimai Asmik Grigorian

atnaujinta 08.21
LRT.lt2021.05.12 08:16

Trečiadienį operos solistė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei kitų reikšmingų apdovanojimų laureatė, sopranas Asmik Grigorian švenčia 40-metį.

Ministrė pirmininkė sveikina A. Grigorian.

„Ugningas talentas ir kantrus darbas vedė Jus įkalnėn kylančiu kūrybiniu keliu, tad šiandien esate vienas žinomiausių sopranų, geriausia pasaulyje pripažinta operos solistė. Labai didžiuojamės Jūsų pasiekimais ir dėkojame ne tik už įsimintinus vaidmenis, bet už Lietuvos vardo garsinimą.

Mieloji Asmik, nuoširdžiai sveikinu Jus 40-ojo gimtadienio proga ir nuoširdžiai linkiu toliau šlovingai kopti į meno olimpus. Tegul Jūsų žvaigždė ryškiai šviečia operos gerbėjams ir Lietuvoje, ir visuose kontinentuose“, – sakoma premjerės sveikinime.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat pasidalino sveikinimu. Pasak šalies vadovo, A. Grigorian perrašė Lietuvos operos istoriją ir sužibo klasikinės muzikos pasauliui pačia ryškiausia žvaigžde.

„Išgirsti Jūsų balsą ir pasinerti į Jūsų kūrybą scenoje – didelė dovana ir privilegija, įkvepianti ir sielą praturtinanti patirtis. Tai kartu ir žinojimas, kad už išskirtinių nuopelnų ir aukščiausių tarptautinių įvertinimų stovi stipri ir nepaprastai talentinga asmenybė, atsiremianti į gilias šeimos, visos kultūros dainavimo tradicijas ir nepaliaujanti ieškoti savų unikalių vokalinio meistriškumo formų“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Prezidentas padėkojo A. Grigorian už šalies vardo garsinimą pasaulyje ir palinkėjo sklandaus ir sėkmingo kūrybinio proceso, ateities tikslų išsipildymo bei gražių ir laimingų metų.

Šia proga sveikina ir kultūros ministras Simonas Kairys.

„Sukūrėte kelias dešimtis ryškių, ekspresyvių ir įsimintinų vaidmenų garsiausiose pasaulio operos scenose, pelnėte daugybės šalių publikos ir kritikų pripažinimą, o prieš dvejus metus buvote pripažinta geriausia pasaulio operos soliste. Visa tai byloja ne tik apie Jūsų išskirtinį talentą, didelį įdirbį bei atsidavimą savo profesijai, bet ir Lietuvos muzikinės kultūros tradicijos tąsą.

Esate įkvepiantis pavyzdys ir autoritetas jaunajai muzikų kartai, o Jūsų dėka Lietuvos vardas vis plačiau suskamba pasaulyje. Asmeninės sukakties proga linkiu naujų profesinių pergalių, charakteringų vaidmenų, taip pat savo pasirodymais džiuginti ir mūsų šalies žiūrovus, kurie gimtinėje Jūsų visada labai laukia“, – sako S. Kairys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.