Kultūra

2021.05.11 10:28

Atidaroma Vilniaus rotušės terasa – bus rodomi trumpametražiai filmai apie menininkų kūrybą

LRT.lt2021.05.11 10:28

Gegužės 12 d. 13-21 val. kviečiama nepraeiti pro Rotušę – čia jūsų lauks E. VERNISAŽAS, kurio metu bus galima pamatyti trumpametražius filmus apie menininkų kūrybą ir įvertinti Rotušės terasą, rašoma Rotušės pranešime žiniasklaidai.

Pastebėta, kad vilniečiai bei miesto svečiai mėgsta susitikti ir prisėsti ant Rotušės laiptų. Todėl Rotušė nusprendė, kad sėdmaišiai ir padėkliukai ant laiptų leis įsikurti patogiau ir šilčiau. Norima, kad pokalbiai ir gera nuotaika nesibaigtų, žadamas belaidis internetas, tačiau primenama nepamiršti visų saugumo reikalavimų.

Susiklosčiusi pasaulinė situacija lemia, kad parodų atidarymai tampa ne iškilmingi, o simboliški. Atidarymų sveikinimus dažniau skaitome, nei girdime. Parodas mokomės lankyti virtualiai. Todėl nekeista, kad Vilniaus rotušė 2020 m. vykdė Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą E. VERNISAŽAS, kurio metu buvo sukurti 8 trumpametražiai filmai apie menininkų kūrybą ir 8 virtualūs 3D turai po parodas Vilniaus rotušėje.

Projektas pristatė šiuos menininkus ir jų parodas: Neringą Žukauskaitę ir parodą „Connection“ (grafika), Gintautą Vaičį ir parodą „Spalvos ir struktūros“ (tapyba), Vidą Poškų ir jo kuruotą parodą „Now & Then“, Aureliją Maknytę ir parodą „Gamtos kabinetai“ (instaliacija), Remigijų Treigį ir parodą „(Ne)matomas Vilnius“ (fotografija), Algimantą Aleksandravičių ir parodą „Per Lietuvą – per Dievo sodą“ (fotografija/žodis), Artur Širin ir parodą „Miesto detalės“,
Aleksandrą Vozbiną ir parodą „Istorijos apie Vilnių ir Lietuvą“ (tapyba).

Filmai kas valandą bus kartojami, todėl juos galėsite pažiūrėti bet kuriuo jums patogiu metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.