Naujienų srautas

Kultūra2016.06.22 21:53

Populiaraus Madrido baro interjeras – iššūkis architektui

Madride veikiantis baras „Arola“ garsėja originaliu interjeru, baldais ir erdvių išdėstymu. Skirtingo aukščio balti baldai tarsi banguoja milžiniškoje erdvėje.

2005 m. architektas Jeanas Nouvelis baigė Karalienės Sofijos muziejaus priestatą ir taip praplėtė XVIII amžiaus buvusios ligoninės pastatą.

J. Novelio priestatas – tai daugiaaukštė stiklinė konstrukcija, kurios centre – milžiniška raudona architektūrinė skulptūra.

Tai – tarsi ore sklandantis raudonas debesis. Viskas tarp šios konstrukcijos ir pilkų grindų atrodo ne vietoj ir nenatūralu. 

Architektas Luisas Vidalis buvo pasamdytas šioje erdvėje įrengti 600 vietų restoraną. Jo laukė sunki užduotis: nustelbti raudono debesies dominavimą.

„Buvo paskelbtas konkursas įrengti restoraną, kavinę ir barą. Užsakovai norėjo, kad erdvės būtų atskirtos. Mes manėme, kad tai neįmanoma. J. Novelio sukurta erdvė turėjo galingą užtaisą. Ją apibrėžė granitinės grindys, Sabatini pastatas ir milžiniška sklandanti konstrukcija. Mes manėme, kad šitos erdvės tiesiog neįmanoma padalyti į mažesnes“, – pasakoja architektas. 

Galiausiai dizaineriai atkreipė dėmesį į dvi jau buvusias atramas, jas pratęsė ir įrengė didžiulį baro stalą.

„Arolos“ restorano-baro interjere dominuoja raudonasis debesis, bet po juo esantis tūkstančio kvadratinių metrų plotas užpildytas geometrine baldų raizgalyne, primenančia girliandas arba gebenes.

Balti baldai vingiuoja po visą salę. Kinta jų aukštis, o kartu – ir paskirtis. Tai leido dizaineriams sušvelninti viską užgožiančio raudonojo debesies įspūdį.

Plačiau apie tai – „Euromaxx“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi