Kultūra

2016.06.21 11:32

Į PLJS – paragauti Eifelio bokšto, pralėkti elektromobiliu ir pasisemti idėjų verslui

LRT.lt2016.06.21 11:32

Paragauti Eifelio bokšto ir Laisvės statulos, sukurti pūkinių debesų instaliaciją, pasigaminti lenktyninį droną, prikelti daiktus antram gyvenimui, išmokti suteikti pirmąją pagalbą, šokti lindihopą, ant pečių užsimesti „Misijos Sibiras“ dalyvio kuprinę, o gal – dalyvauti aklame pasimatyme su knyga? 

Šios ir dar daugiau įdomių veiklų liepos 8-10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) dalyvių lauks kūrybinėse ir technologinėse dirbtuvėse. Jas, be kitų, atidarys Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrikas“, Robotikos mokykla, neįprastas knygynas „Juodas šuo“, maltiečiai, projektas „Misija Sibiras“, lietuviškų suvenyrų gamintojai, atsinaujinančios energetikos ekspertai, lindyhopo šokėjai, rašoma pranešime spaudai. 

Jau ne pirmą kartą PLJS dalyvausianti Robotikos mokykla kvies kurti pūkinių debesų instaliaciją, kuri naktį skleis įvairiaspalvę šviesą ir suteiks renginiui futuristinę nuotaiką. Čia bus galima išmokti pasigaminti lenktyninį droną ir išbandyti trimatį spausdintuvą. O gal norėtumėte paragauti Eifelio bokšto arba Laisvės statulos? VGTU siūlys su technologijomis susipažinti visais penkiais pojūčiais – ragaujant, matant, girdint, užuodžiant ir liečiant. Šiose dirbtuvėse laukia unikali galimybė „LinkMenų fabriko“ komandos sukurtos CNC technologijos pagalba atsispausdinti valgomą patinkantį objektą. Čia pat bus galima pasigaminti ženkliuką festivaliui atsiminti ir išbandyti studentų sukurtą elektromobilį.

Organizacijos „Kūrybos kampas 360°“ atstovai atidarys ekodirbtuves „Tai ne šiukšlės“, kuriose mokys daiktus prikelti naujam gyvenimui ar pasigaminti juos iš buityje nebenaudojamų daiktų, antrinių žaliavų ar gamybinių atliekų.

Norintieji pajudėti laukiami lindihopo pamokose, kurios nukels į praėjusio amžiaus 3-iąjį dešimtmetį, kai prasidėjo svingo muzikos ir šokio bumas. Savo erdvę turės ir tie, kuriems norėsis pabūti ramiau. Slaptas skaitytų knygų knygynas „Juodas šuo“, įkurtas praeitimi alsuojančiame Vilniaus senamiesčio bute, kvies į neįprastą pasimatymą su knyga. Kiekvienas galės vaizdinėmis užuominomis rekomenduoti patikusias knygas kitiems, tuomet jos bus paslėptos į popierinę pakuotę, o rekomendacija bus perteikta koliažais ir patinkančiomis citatomis.

Į festivalį atkeliaus ir projekto „Misija Sibiras“, kurio metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas mūsų tautiečių kapavietes, atstovai. PLJS dalyviai galės ne tik daugiau išgirsti apie projektą ir apžiūrėti per dešimtmetį sukauptą fotografijų parodą, bet ir užsimesti ant pečių nelengvą ekspedicijos dalyvio kuprinę. Tuo tarpu maltiečiai pamokys, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kvies savanoriauti ir iššūkiauti – mesti iššūkį kitam dalyviui arba priimti jau kažkieno sugalvotą.

Jau trečią kartą Prienų rajone, „Harmony park“ teritorijoje vyksiančiame verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalyje susitiks lietuvių jaunimas iš viso pasaulio. Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ konsultuos visus, kuriems po ilgesnio svetur praleisto laiko nelengva apsispręsti grįžti ir bandyti iš naujo įsitvirtinti gimtinėje, nes tenka spręsti daugybę praktinių klausimų bei taikytis prie pasikeitusios situacijos. PLJS dalyviai taip pat galės papildyti „Idėjų banką“ pasiūlymais, kaip padaryti Lietuvą geresne, gražesne ar malonesne vieta grįžti. Geriausios idėjos bus pristatytos vyriausybei ir bandomos įgyvendinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.