Kultūra

2021.05.07 22:05

Juoko ir personažų pilnam Vaikų literatūros muziejui – 30 metų

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.07 22:05

Vienintelis Lietuvoje Vaikų lietuvių literatūros muziejus švenčia trisdešimtmetį ir ruošiasi rekonstrukcijai. Kaip po jos turėtų atrodyti muziejus, galvas suka ir mažieji jo lankytojai.

Vaikų literatūros muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys, įsikūręs tarpukariu statytame teisininko ir politiko Mykolo Sleževičiaus name Kaune, Donelaičio gatvėje.

O už jo durų – pasakų namai. Taip dažnai ir vadinamas muziejus, kuris šiandien neįprastai tylus. Muziejininkės su mažaisiais skaitytojais dabar dažniau bendrauja internetu.

Panorama. Šimonytė negaili kritikos savivaldybių improvizacijoms vakcinavimo procese: ar iš tikrųjų jau nebėra ką skiepyti?

Nuotolinėje Vilmos Petrikienės pamokoje ketvirtokams – apie pasakas nuo Rudnosiuko iki Kakės Makės.

Pasak muziejaus vadovės, vaikystėje perskaitytos knygos labai svarbios ir gali keisti gyvenimą. Didžiausias džiaugsmas muziejininkams – kai vaikai randa ryšį su knyga.

„Mūsų muziejuje būna daug juoko, klegesio, gali būti ir patriukšmaujama, kaip sakiau, taip ir yra, kad vaikas įsijaustų, pajustų meilę knygai, atėjęs tiesiog atrastų, ką jis yra skaitęs, atrastų tą personažą, galėtų jį pamatyti, nupieštų, nulipdyti, per veiklą įtraukti į skaitymą, priartinti prie knygos“, – pasakoja Vaikų literatūros muziejaus direktorė Daiva Šarkanauskaitė.

Prieš trisdešimt metų įkurtame Vaikų literatūros muziejuje vaikai gali persirengti pasakų veikėjais, keliauti kosminiu laivu, susėdus ant mįsliasėdžių čia pat sukurti ir suvaidinti spektaklį, nukabinus spyną patekti į Juliaus Kaupo pasaką „Daktaras Kripštukas pragare“ ar sutikti pačius pasakų veikėjus.

Planuojama, kad šių metų pabaigoje muziejuje prasidės rekonstrukcija, idėjas, kaip pasakų namas turėtų atrodyti po jos, siūlo ir patys vaikai.

„Reikia ir mažylių kampelio, ir paauglių erdvės. Reikia ir parodoms, edukacijai, kūrybinėms dirbtuvėms erdvės, ir reikia instaliuoti visas pasakas, o tų pasakų – šimtai tūkstančių tiesiog. Tai mes rūsiuose galime kiekvieną kambarėly atskirą pasaką pristatyti, galime palėpę visą įveiklinti“, – nurodo Vaikų literatūros muziejaus darbuotoja Vilma Petrikienė.

Rekonstrukcijos darbai muziejuje, skaičiuojama, truks trejus metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.