Kultūra

2016.06.20 19:16

Vilniuje atidaroma gruzinų tapybos darbų paroda

LRT.lt2016.06.20 19:16

Birželio 21 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2 a) atidaroma George Gagoshidze darbų paroda „Eskizai ir drobės“.

G. Gagoshidze – tapytojas iš Tbilisio (Gruzija), dalį savo laiko skiriantis ir meno restauravimui. Lietuvoje jis lankosi ketvirtą kartą. Du iš jų dailininkas skyrė reziduoti Užupio meno inkubatoriuje, kuris jau tapo viena labiausiai jį įkvepiančių darbo vietų.

Pernai lapkritį „Galeroje“ pristatęs savo darbų parodą „Kalnuota vidinė kelionė“, šį kartą George grįžta su nauja ir, tradiciškai, didžiąja dalimi Vilniuje sukurtų darbų ekspozicija.

Parodoje bus eksponuojami du didelio formato (100 x 200 cm), aliejiniais dažais ant drobės ir akvareliniais dažais ant popieriaus tapyti darbai. Abu juos George sukūrė visai neseniai, dabartinės viešnagės Užupio meno inkubatoriuje metu, rašoma pranešime spaudai.

Atpažįstamą kalnų refleksijos tematiką Gruzijos tapytojas šį kartą papildo ir neįprasto formato ir žanro eksponatais – eskizų albumais, leidžiančiais George fiksuoti pasaulį esamuoju laiku bet kurioje jo buvimo vietoje. Ritualo, kuris kartu yra ir savotiškas pasiruošimą didesniems – tapybos – darbams, George neapleidžia ir Vilniuje – ekspozicijoje bus galima išvysti ir šio miesto bei žmonių įkvėptus eskizų albumų puslapius.

Paroda veiks iki liepos 9 d.

Įėjimas nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.