Naujienų srautas

Kultūra2021.05.03 22:55

Briuselyje parodą surengusi Jusionytė klausia: ar gamta žaidžia su žmogumi, ar žmogus su gamta?

Paryžiuje gyvenanti ir kurianti Lietuvos menininkė Rūta Jusionytė Briuselyje pristato savo tapybą, skulptūrą. Menininkė sako, kad pandemijos triukšmas padėjo sustoti ir susimąstyti, kas yra vidinė ramybė. Dėl to šį kartą parodoje ypač daug namų motyvo.

Tai – pirmas lietuviško meno gūsis Belgijoje nuo pat pandemijos pradžios. 24-ame aukšte įsikūrusioje „Arielle, s d`Hauterives“ galerijoje menininkė R. Jusionytė atidarė parodą pavadinimu „Ici“ arba lietuviškai – „Čia“.

Menininkė sako, kad turime gyventi čia ir dabar. Dabar, o ne rytoj priimti sprendimus dėl Žemės likimo. Dabar ir čia susimąstyti, kaip mūsų veiksmai veikia planetą, kurią mes, žmonės, jau esame užvaldę.

„Tie kauliukai – tai tokia simbolinė žaidimo idėja, visi trys žaidėjai jie sau kažką čia žaidžia. Tai čia taip galima būtų pasakyti, ar čia gamta žaidžia su žmogumi, ar galbūt kaip tik žmogus žaidžia su gamta“, – pasakoja menininkė.

Paryžiuje gyvenanti menininkė Jusionytė: pandemijos triukšmas padėjo sustoti ir susimąstyti, kas yra vidinė ramybė

Ši galerija Briuselyje eksponuoja tik moterų meną. Tai – lyg kvietimas atkreipti dėmesį į kuriančias menininkes, kurios dar turi kovoti dėl vietos meno pasaulyje.

„Tokia buvo idėja padėti moterį truputį aukščiau ant laiptų ir palyginti, kas ta lygybė yra tarp vyriškosios jėgos pusės ir tarp moters, kuri yra praktiškai toks kaip trapus, jaukus, poetinis elementas“, – apie savo paveikslą pasakoja menininkė.

Nors Paryžius yra namai, gimtine visada liks Lietuva, pabrėžia kūrėja. Tačiau svarbiausia kiekvienam žmogui pirmiausia atrasti namus savyje.

„Aš privedžiau tai prie idėjos, kad namai svarbiausia yra namų jaukumas, namų vidinė būsena, vidinis pasitikėjimas savimi ir yra tie tikrieji namai. Kai vidiniai namai ir yra tokie tvirtesni, tai tada galima keliauti kur nori“, – sako R. Jusionytė.

Paroda Briuselyje veiks iki gegužės 30 dienos

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi