Naujienų srautas

Kultūra2016.06.14 17:23

LNOBT pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos teatrų tinklu

LRT.lt 2016.06.14 17:23

Antradienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis tarp LNOBT ir Kinijos teatrų tinklo „CPAA Theatres“.

Ši sutartis, įtraukianti LNOBT į Tarptautinę „Šilko kelio“ teatrų lygą, įgalins didelio masto bendrų projektų kūrimą, didins meninę kultūrinių mainų kokybę. Sutartį pasirašė LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas ir „CPAA Theatres“ tinklo generalinis direktorius Zhangas Shuxinas.

Abiejų šalių bendradarbiavimas prasidėjo 2016 m. balandį, kai kultūros ministro Šarūno Biručio vadovaujama Lietuvos kultūros atstovų delegacija vyko oficialaus vizito į Kiniją.

„CPAA Theatres“ – 2009 m. Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos įkurtas nacionalinis Kinijos scenos menų organizacijų tinklas. Jis vienija įvairias Kinijos scenas – nuo didžiųjų multifunkcinių atlikėjiškųjų menų centrų iki nedidelių teatrų.

LNOBT jau yra surengęs didelio masto gastrolių Kinijoje. Minėtinos 2012 m. vykusios gastrolės, kai Guangdžou operos teatre buvo rodoma opera „Madam Baterflai; taip pat 2015 m. LNOBT baleto turas, kai trijuose Kinijos miestuose buvo parodyti „Žizel“ ir „Gulbių ežero“ spektakliai.

Strateginio bendradarbiavimo sutartis, pasak G.  Kėvišo, gerokai išplės galimybes plėtojant abipusius mainus. Kinijos delegacija birželio 12 d. LNOBT žiūrėjo operą „Manon“, „CPAA Theatres“ atstovai taip pat yra užsiminę, kad įvairias Kinijos scenas domintų tokie teatro pastatymai kaip „Figaro vedybos“ ir „Sevilijos kirpėjas“. Svečius domina ir baletas.

Anot „CPAA Theatres“ vadovo Zh. Shuxino, tai, ką svečiai iš Kinijos pamatė Vilniuje, paliudijo aukštą mūsų atlikėjiškųjų menų lygį. Savo ruožtu, Kinija taip pat galėtų pasiūlyti įdomių projektų Lietuvai, tačiau konkretūs pasirinkimai priklauso nuo abipusio sutarimo, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi