Kultūra

2016.06.14 17:18

Seniausias burlaivis Lietuvoje dūla ant kranto

Asta Kažukauskienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.14 17:18

Seniausias Lietuvos burlaivis – daugiau nei 100 metų jūrinė jachta „Lady Sophie“ – dūla ant kranto. Ją restauruoti siekiantys vilniečiai broliai sako, kad pretenduoti į įvairių fondų paramą sunku, nes laivas kol kas nepripažintas kultūros vertybe. Be to dėl planuojamų plėsti krovos darbų uoste istoriniam laivui stovėti būtina surasti kitą vietą. 

Daugiau nei 16 metrų ilgio jūrinė jachta „Lady Sophie“ dar prieš 3–4 metus plaukiojo, dalyvavo tradicinėje laivybos sezono pradžios šventėje „laivų paradas“ ir per jį inscenizuotame laivų mūšyje. 

Varžytinėse istorinę 1911 metais Škotijoje statytą jachtą įsigiję broliai Bartas ir Paulius Markevičiai teigia, kad senesnio plaukiojančio burlaivio nėra ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse.

„Gavome tai patvirtinančią pažymą iš Saugios laivybos administracijos. Apsižiūrėjus ne tai kad po Lietuvą, bet ir  po aplinkinius regionus – Lenkiją, Švediją – senesnis didesnis laivas yra tiktai Švedijoj“, – sako B. Markevičius.

Daugiau apie burlaivį – reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.