Kultūra

2021.04.29 11:07

Rūtos Jusionytės paroda lietuvišku gūsiu įsiveržė į Briuselį

LRT.lt2021.04.29 11:07

Vakar Briuselyje, Arielle`s d’Hauterives meno galerijoje atidaryta Rūtos Jusionytės autorinė paroda „ICI“ („Čia“) – pirmasis lietuviško meno gūsis Belgijoje nuo pandemijos pradžios, rašoma Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje pranešime žiniasklaidai.

Paryžiuje gyvenanti ir kurianti menininkė į Briuselį sugrįžo po penkerių metų pertraukos – paskutinė jos personalinė paroda čia buvo atidaryta 2017 metais.

Parodoje „ICI“ R. Jusionytė pristato tapybą, skulptūrą ir graviūrą. Pasak meno kritikės Erikos Grigoravičienės, kuri MO muziejui rengia knygą „Lietuvos tapyba“, „Rūtos meninė raiška subrendo Paryžiuje. Buvęs pasaulinis modernizmo centras šiandien – daugiakultūris miestas, puiki erdvė konstruoti hibridines tapatybes, išrasti naujas giminystes.

Žalčio žmona Eglė iš lietuvių mitinės sakmės čia susitinka su princese ir slibinu, Dama ir vienaragiu, Mažuoju princu ir jo lape, lietuvių tapybos spalvos susimaišo su laukinių žvėrių tapybos spalvomis, gyvulių ir mitinių mišrūnų figūros – su viduramžių bestiarijų padarais, siurrealistų minotaurais, žmogiškais ir nežmogiškais CoBrA gyvūnais. Niekada nežinai, kas dar gali atsirasti šiame raganos puode.“

R. Jusionytės kūryba 2019 metais buvo įvertinta aukščiausiu Prancūzijos menų akademijos apdovanojimu „Diplome de l’Academie des Beaux Arts“. Paroda Briuselyje veiks iki gegužės 30 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt