Kultūra

2021.04.28 23:30

Karantino metu Lietuvos kūrėjus pasaulyje garsinusi Filharmonija vėl atveria duris klausytojams

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.28 23:30

Lietuvos nacionalinė filharmonija nuo gegužės klausytojams atveria koncertų salę. Iki šiol, už uždarų durų, kolektyvai įrašinėjo lietuvių kompozitorių muziką kartu su žymiomis užsienio įrašų kompanijomis.

Šį penktadienį Nacionalinė filharmonija kviečia internetu klausytis paskutinio koncerto, skirto lietuviškai muzikai – pernai išėjusiems kompozitoriams Faustui Latėnui ir Vidmantui Bartuliui. Valstybinis Vilniaus kvartetas muziką įrašė su pianistu Petru Geniušu.

„Abu šie kompozitoriai turėjo labai didelę Dievo dovaną – parašyti melodiją, kuri paliečia širdį. Jų muzikoje yra daug teatrališkumo, tai yra įtaigaus pasakojimo, su pakilimo ir atoslūgių momentais, emocingumo ir to, kaip sakoma, juoko pro ašaras“, – pasakoja smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.

Panorama. Pasiruošimas visuotiniam skiepijimui: Karštojoje linijoje dvigubinamos darbuotojų pajėgos

Smuikininkė D. Kuznecovaitė išskrido į Romą, kur penktadienį Italijos prezidento rūmuose su lenkų pianistu Tymoteuszu Biesu rengia koncertą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230 metų sukakčiai.

Nacionalinės filharmonijos kolektyvai antrąjį karantiną išnaudojo lietuvių kūrėjams garsinti pasaulyje.

Surengtas kelių dešimčių koncertų ciklas, įrašytos kompaktinės plokštelės. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Eduardo Balsio, Jurgio Karnavičiaus, Žibuoklės Martinaitytės kūriniai, pasak Filharmonijos vadovės, sudomino ir Europos, ir Jungtinių valstijų klausytojus.

„Partneriai Londone, Berlyne, Helsinkyje nuolat rašo ir sako, ką dar turite įdomaus. Tai dabar mes tikrai darniai turime susitvarkyti savo koncertų ir įrašų tvarkaraštį, kad galėtume kuo daugiau dar lituanistikos išleisti ir pritraukti užsienio klausytojų“, – sako Nacionalinės filharmonijos vadovė Rūta Prusevičienė.

Pirmasis gyvas koncertas filharmonijoje Vilniuje numatytas jau šį savaitgalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt