Kultūra

2016.06.13 16:10

Meno mugėje „ArtVilnius‘16“ parduota apie 200 kūrinių

LRT.lt2016.06.13 16:10

Birželio 9–12 dienomis vykusi tarptautinė meno mugė „ArtVilnius`16“ jau skaičiuoja rezultatus. Per keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ apsilankė 21 tūkstantis žmonių, parduota apie 200 meno kūrinių už kiek daugiau nei 260 tūkst. eurų. Skaičiai tik dar kartą liudija, jog septintą kartą vykusi tarptautinė šiuolaikinio meno mugė stabiliai įsitvirtino vietinėje ir užsienio meno rinkoje bei tarp meno mylėtojų, rašoma pranešime spaudai.

„ArtVilnius‘16“ vadovė Daina Stomienė pastebi, kad parduotų kūrinių statistika nėra visiškai tiksli. „Nebūtinai visi sandoriai įvyksta mugėje, nemažai jų sudaroma po renginio. Per mugę meno mylėtojai ir kolekcionieriai dažnai bendrauja su autoriais, kreipiasi pagalbos į ekspertus, apsižiūri, rezervuoja ir po kurio laiko įsigyja jiems įdomų kūrinį. Tokių sandorių negalime užfiksuoti, tačiau žinome, kad jie susiję su meno muge“, – pasakojo D. Stomienė.

Didelis susidomėjimas užsienio ir lietuvių kūriniais

Pirkėjų dėmesio sulaukė ir šių metų šalies viešnios – Lenkijos galerijos: keturis kūrinius pardavė „Stalowa“ galerija, o galerija „Czułość“ – tris japonų menininko Nampei Akaki fotografijas. Vienintelė mugėje dalyvavusi Estijos galerija „Okapi“ pardavė keturis kūrinius, galerijos atstovai džiaugėsi sėkmingu pasirodymu. Geriausios „ArtVilnius‘16“ galerijos „Y gallery“ stende buvo domimasi Alexey Lunevo kūriniais. Didelio meno mugės lankytojų dėmesio sulaukė ir užsienio galerijos „lokal_30“, „Zderzak“, „Nivet-Carzon“, „F.A.I.T“ „Maksla XO“, „Kovcheg“, „Agijas Sūnas Art Gallery“. Žiūrovai ir pirkėjai itin domėjosi olando menininko Ronaldo A. Westerhuiso didelių gabaritų kūriniais iš plieno, dėmesį traukė nauja Kęstučio Svirnelio kinetinė instaliacija „Kažkas ore“. 

Ypatinga sėkmė meno mugėje „ArtVilnius‘16“ aplankė Lietuvos galerijas ir menininkus. „The Rooster“ galerija pardavė net 8 jaunų ir perspektyvių tapytojų – Vitos Opolskytės, Kristinos Ališauskaitės, Andriaus Zakarausko ir Auksės Miliukaitės kūrinius. Net keliolika darbų pardavė galerija „E.K.ART“. Tarp jų – Vito Luckaus ir Vytauto Balčyčio fotografijos.    

Daugiau nei 20 kūrinių pirkėjai įsigijo iš galerijos „Aukso pjūvis“. Ji mugėje pristatė menininkės Aldonas Gustas kūrybą.  Galeriją „Meno niša“ aplankę pirkėjai įsigijo jaunojo tapytojo Pauliaus Šliaupos ir garsios klasikės Rūtos Katiliūtės kūrinių. „Baroti galerija (KADS)“ pardavė visus turėtus menininko Radiono Petrovo tapybos darbus. Mugės pirkėjai taip pat įsigijo menininkų Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Andriaus Ermino, Eglės Rakauskaitės, Martyno Gaubo, Vilmanto Marcinkevičiaus, Prano Gailiaus, Vytauto Kasiulio ir Rūtos Jusionytės kūrinių. Kauno fotografijos galerija pardavė kelis Donato Stankevičiaus darbus iš ciklo „Seni vairuotojai“. 

Menininkė Kristina Norvilaitė pardavė 8 kūrinius, du iš jų įsigijo meno mugės „ArtVilnius‘16“ mecenatas advokatų kontora „Cobalt“ ir jos vadovaujantis partneris Lietuvoje Irmantas Norkus. Mecenatas savo kolekciją papildė iš viso 7 kūriniais. Jis taip pat išsirinko Vitos Opolskytės tapybos kūrinį bei  keturis Lino Katino grafikos kūrinius.

Išrinkti geriausieji

Meno mugės atidarymo diena buvo paskelbti geriausi menininkai ir galerijos, kurias išrinko specialistų komisija. Geriausia „ArtVilnius‘16“ jaunąja menininke (iki 35 m.) tapo Beatričė Mockevičiūtė. Ją pristatė Vilniaus dailės akademijos (VDA) galerija „5 Malūnai“.

Geriausia „ArtVilnius‘16“ skulptūra/instaliacija tapo Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūrinys „[Nu]žudyti dėl taikos“. Geriausia „ArtVilnius‘16“ menininke paskelbta lenkė Zuzanna Janin, jos kūrinius pristatė galerija „local_30“ iš Varšuvos. Geriausia „ArtVilnius‘16“ užsienio galerija tapo „Y gallery“ iš Baltarusijos (Minskas), šį apdovanojimą galerija gauna jau antrą kartą. Galerija „Nulinis laipsnis“ buvo paskelbta geriausia Lietuvos galerija. 

Sekmadienį, paskutinę meno mugės „ArtVilnius’16“ dieną, paaiškėjo žiūrovų simpatijų prizai. Apdovanojimai atiteko galerijai iš Vokietijos „Ulf Larsson“ ir lietuvių menininkui Linui Blažiūnui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.