Kultūra

2016.06.13 11:42

Šią savaitę menų fabrike „Loftas“ – atviri interviu su Jazzu ir A. Orlova

LRT.lt2016.06.13 11:42

Menų fabriko „Loftas“ organizuojamas menų inkubatorius „Novus“ artėja prie pabaigos – didysis finalas jau kitą savaitę, o šią „Novus“ dalyvių ir klausytojų laukia itin intensyvus tvarkaraštis, rašoma pranešime spaudai.

Du seminarai, kuriuose atviras savo karjeros istorijas pasakos dainininkės Jazzu ir Alina Orlova, paskutinis jaunų grupių konkurso etapas ir pusfinalis, kurio metu paaiškės patenkantieji į birželio 21 dienos „Novus“ konkurso finalą.

Šį antradienį „Novus“ seminare savo karjeros istoriją pasakos dainininkė Alina Orlova. Šiuo metu unikalaus balso dainininkė yra geidžiama visų muzikos prodiuserių ir koncertų organizatorių, tačiau kadaise niekam nežinoma mergina iš Visagino viena pati turėjo ropštis į muzikos Olimpą.

Išskirtiniai dainų tekstai ir charizma A. Orlovai greitai pelnė populiarumą ir šiandien ji groja ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Anglijos, Airijos, Lenkijos, Rusijos ir kitų pasaulio šalių scenose. Pokalbį su A. Orlova moderuos muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Po atviro A. Orlovos interviu į „Novus“ sceną varžytis dėl patekimo į konkurso pusfinalį lips jaunosios grupės – „Dots“, „Ambera“, „Corus“ ir „Roadside Break“.

Trečiadienį „Novus“ seminare su moderatoriumi Ramūnu Zilniu scenoje bendraus dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Jaunystėje, būdama vos trylikos metų, ji pradėjo dainuoti džiazą, o vėliau baigė muzikos mokslus Didžiojoje Britanijoje, šiandien ji yra viena populiariausių Lietuvos dainininkių. Įspūdingo balso savininkė atvirai papasakos apie Lietuvos scenos užkulisius ir savo kelią link jų.

Po pokalbio su Jazzu „Novus“ scenoje įvyks jau paskutinis konkurso pusfinalis. Jame varžysis antradienio konkurso nugalėtojai ir jau anksčiau į pusfinalį patekusios grupės – škotas „Melvitronica“, „Uprising Tree“ ir „Berseker“.

„Novus“ – tai kiekvieną antradienį vykstantis dviejų dalių – seminaro ir nemokamo koncerto, kuriame varžosi jaunų grupių konkurse dalyvaujantys scenos debiutantai, projektas. Seminarai, kaip ir jaunųjų grupių pasirodymai – nemokami.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale, birželio 21 dieną, iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jai atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje „Black Box“ įrašų studijoje, „Raven House“ nufilmuotas video klipas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas rugsėjo 2–3 d. vyksiančiame miesto festivalyje „Loftas Fest“, kur sceną reikės dalintis su tokiomis muzikos žvaigždėmis, kaip „Daughter“, Gesaffelstein, „Lola Marsh“, „Formation“ ir „Kero Kero Bonito“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.