Kultūra

2016.06.12 20:01

„ArtVilnius’16“ žiūrovai išrinko geriausius mugės menininkus

LRT.lt2016.06.12 20:01

Sekmadienį, paskutinę meno mugės „ArtVilnius’16“ dieną paskelbti žiūrovų simpatijų prizai. Apdovanojimai atiteko galerijai iš Vokietijos „Ulf Larsson“ ir lietuvių menininkui Linui Blažiūnui.

Geriausių galerijų, menininko ir meno kūrinių rinkimas yra jau tradicinė tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ programos dalis. Keturių nominacijų nugalėtojus renka iš meno kritikų sudaryta komisija, o žiūrovai visos mugės metu balsuoja už jiems labiausiai patinkantį menininką ir galeriją. Šiais metais suskaičiavus žiūrovų balsus geriausia galerija tapo iš Kelno atvykusi „Ulf Larsson“, o geriausiu menininku žiūrovai išrinko Vilniaus dailės akademijos galerijos „Akademija“ stende pristatytą menininką Liną Blažiūną. Laureatai buvo apdovanoti mugės programos partnerių „Skizze“ prizais, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Geriausia galerija tapo „Ulf Larsson“, R. Šeškaičio nuotr.

„ArtVilnius’16“ geriausiųjų diplomai juos laimėjusių menininkų ir galerijų veikloje palieka labai ryškų pėdsaką. „Kiekvienais metais mugėje apdovanoti dalyviai susilaukia didžiulio dėmesio tiek iš meno kolekcininkų, tiek iš užsienio ir Lietuvos žiniasklaidos. Štai „ArtVilnius’15“ geriausia žiūrovų išrinkta menininkė Monika Dirsytė būtent po mugės pradėjo savo tarptautinę meninę karjerą, jos veikla labai susidomėjo galerijos, meno mugės iš užsienio, nekalbant apie didžiulį žiniasklaidos dėmesį”, – pabrėžė  „ArtVilnius’16“ direktorė Diana Stomienė.

Jau antrus metus iš eilės žiūrovai geriausia išrenka būtent galeriją iš Vokietijos. Šių metų nugalėtoja „Ulf Larsson“ galerija mugėje visus sužavėjo savo konceptualiu stendu, kuriame – trijų tarptautinių menininkų darbai. Tai Maria Wallenstål-Schoenberg (Švedija), Natarajaa (Indija) ir Nina Pops (Serbija). Ypač daugumos dėmesį traukė galerijos menininko indo Natarajaa paveikslai, tapyti ugnimi ir dūmais. „ArtVilnius’16“ dalyvaujame pirmą kartą ir likome be galo sužavėti mugės  profesionalumu, dalyvaujančiomis galerijomis ir menininkais. Žiūrovų įvertinimas mums yra be galo svarbus, turbūt net svarbesnis nei kitos nominacijos. Tikrai grįšime kitais metais”, – teigė galerijos savininkas Ulfas Larssonas.

Geriausiam žiūrovų išrinktam menininkui Linui Blažiūnui – tai jau antrasis „ArtVilnius’16“  apdovanojimas. 2011 metais menininkas buvo išrinktas geriausiu jaunuoju menininku (iki 35-erių metų). L.Blažiūną pristačiusi galerija „Akademija“ yra viena iš keturių Vilniaus dailės akademijos galerijų (VDA), dalyvaujančių „ArtVilnius’16“. Savo sąskaitoje jau turėjusi du geriausių „ArtVilnius’16“ dalyvių diplomus, VDA pasipildė ir dar vienu – Lino Blažiūno.

Vertinimo komisija dar pirmą mugės dieną išrinko ir paskelbė kitų nominacijų nugalėtojus. Geriausia „ArtVilnius‘16“ skulptūra/instaliacija tapo Severijos Inčirauskaitės–Kriaunevičienės kūrinys „[Nu]žudyti dėl taikos“, kurį pristatė Vilniaus dailės akademijos galerija „Artifex“. Jauna architektūros galerija „Nulinis laipsnis“ buvo paskelbta geriausia Lietuvos galerija. Geriausia „ArtVilnius‘16“ užsienio galerija tapo „Y galerija“ iš Baltarusijos (Minskas), šį apdovanojimą galerija gauna jau antrą kartą.

Lenkė Zuzanna Janin buvo pripažinta geriausia „ArtVilnius‘16“ menininke, jos kūrinius pristatė galerija „local_30“. Geriausia „ArtVilnius‘16“ jaunąją menininkę (iki 35 m.) išrinkta Beatričė Mockevičiūtė, kurią pristatė Vilniaus dailės akademijos galerija „5 Malūnai“. Jaunajai menininkei mugės mecenatas advokatų kontoros „Cobalt“ įteikė 1000 eurų premiją.

Septintojoje šiuolaikinėje tarptautinio meno mugėje „ArtVilnius’16“ dalyvavo 60 galerijų iš 12 pasaulio šalių, neskaičiuojant daugybės instituciniuose ir individualiuose projektuose dalyvavusių menininkų. „ArtVilnius’16“ viešnia Lenkija pristatė 12 įdomiausių šalies meno galerijų ir institucijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt