Kultūra

2016.06.12 21:47

Duris atvėrė tekstilės meno bienalė

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.12 21:47

Galerijoje „Arka“ duris atvėrė septintoji tekstilės meno bienalė. Joje 75 menininkai eksponuoja visų rūšių tekstilės kūrinius, sukurtus ir tradicinėmis priemonėmis, ir išmaniosiomis technologijomis.

Tekstilės meno bienalės rengėjai šįkart sako siekę parodyti kuo daugiau tekstilės kultūrą aprėpiančių sričių, priartėti prie vartotojų poreikio, kuo daugiau žmonių sudominti tekstilės menu.

Bienalėje eksponuojama ir tradicinė tekstilė, ir intriguojantys, kontraversiškos dekoratyvinės tekstilės kūriniai. Eksponatus kūrė menininkai iš visos Lietuvos – nuo studentų iki profesionalų.

„Šių metų paroda „Tekstilė kūnui ir sielai“ pati plačiausia: parodoje dalyvauja 75 dalyviai. Dalyvauja ne tik tekstilės menininkai, bet ir tapytojai, grafikai, skulptoriai, fotografai, kritikai su savo dizaino darbais“, – teigia bienalės kuratorė prof. Žydrutė Ridulytė.

Lietuvos tekstilės menas – besiplėtojanti dailės sritis: jai būdinga plati raiška – ir tradicinėmis priemonėmis atlikti kūriniai, ir išmaniosiomis technologijomis kurti darbai. Dalis jų – žinomų menininkų, tokių kaip Feliksas Jakubauskas, Laima Oržekauskienė, Sigita Maslauskaitė, Arūnė Tornau.

Šių metų bienalė turi ir socialinio prieskonio. Čia demonstruojami ir darbai, kuriuos sukurti padėjo dienos centro lankytojai.

Tekstilės bienalėje pristatyta ir knyga apie Lietuvos tekstilės raidą nuo 17-tojo amžiaus bei tekstilės vietą šiuolaikiniame mene.

Daugiau apie parodą, kurią galima apžiūrėti birželio 25-sios, – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.