Kultūra

2021.04.27 13:06

Valstybinės kultūros paveldo komisijos narėmis paskirtos Filinaitė ir Kielė

BNS2021.04.27 13:06

Valstybinės kultūros paveldo komisijos narėmis antradienį Seimas paskyrė paveldosaugininkę Andrijaną Filinaitę ir kultūros projektų vadovę, restauravimo technologę Eriką Kielę.

Už jų kandidatūras balsavo 107 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė dešimt Seimo narių.

Seimas, vadovaudamasis Valstybinės kultūros paveldo komisijos įstatymu ir atsižvelgdamas į Seimo Kultūros komiteto teikimą, atleido kadenciją baigusias Valstybinės kultūros paveldo komisijos nares Andrijaną Filinaitę ir Jūratę Markevičienę.

A. Filinaitė taip pat paskirta šios komisijos nare naujai kadencijai. Kartu komisijos nare paskirta ir Erika Kielė.

„Valstybinės kultūros paveldo komisijos misija yra itin svarbi. Ji turi suderinti tai, kas mums labai svarbu – apsaugoti mūsų turtingą kultūros paveldą ir jį išsaugoti ateities kartoms, bet taip pat ji turi žiūrėti į tai, kaip tas kultūros paveldas galėtų būti įprasmintas kasdienybėje, kaip mes visi galėtume juo džiaugtis, į jį ateiti, apžiūrėti ir kaip įmanoma patys labiau suvokti, kodėl jis yra toks svarbus ir brangus“, – parlamento pranešime cituojamas Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

Valstybinę kultūros paveldo komisiją sudaro 12 narių.

Pagrindinė jos misija – dalyvauti formuojant kultūros paveldo apsaugos politiką ir strategiją, informuoti Seimą, prezidentą ir Vyriausybę apie kultūros paveldo apsaugos problemas, rengti įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kultūros paveldo apsauga, projektus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt