Naujienų srautas

Kultūra2016.06.13 09:51

Lietuvė rašytoja: gyvenimas Paryžiuje kainuoja daug ir kalbu ne apie pinigus

Žurnalistė ir rašytoja Vita Vilimaitė šiuo metu gyvena Prancūzijos sostinėje Paryžiuje. Pernai ji pristatė knygą apie daugybę metų, praleistų Saigone, o dabar gilinasi į prancūziško gyvenimo subtilumus ir vėl rašo knygą.  

Prisitaikyti gyventi ne taip, kaip tau įprasta – šių dienų realybė. Rašytoja sako, kad emigracija, kad ir kokia ji būtų, ekonominė ar meilės, išmoko žmones atvirai žvelgti į kitokį pasaulį, jame atrasti savo vietą ir išgyventi. 

Kokie to sunkumai ir ar pavyksta save perlaužti, V. Vilimaitė, daug keliavusi ir gyvenusi Rytų kultūros šalyse, atsako be iliuzijų. 

„Tikrai ne, manau, kad ir nereikia prisitaikyti. Manau, kad esi įdomus tuo, kad esi kitoks. Tik tiek, kad daugumai atrodo: tu gyveni Paryžiuje, kaip smagu, kokia svajonė, kaip aš norėčiau gyventi Paryžiuje. Bet tie pasirinkimai visada nėra lengvi. Jei išvažiuoji iš namų, tai yra nelengva. Turi sumokėti tam tikrą kainą ir gyvenimas Paryžiuje vis tik kainuoja nemažai. Kalbu ne apie finansus, o būtent apie psichologinį jausmą, nes tu nesi namie ir niekada nebūsi“, – atvirai sako žurnalistė.  

Moteris teigia, jog net tai, kad jos ir vyro prancūzo dukros su ja nekalba lietuviškai – irgi tam tikra kaina. „Jos abi supranta lietuviškai ir su seneliu šnekasi lietuviškai, bet tai yra tam tikra kaina, nes net tavo vaikai su tavimi nekalba tavo kalba“, – tikina V. Vilimaitė. 

Plačiau – „Stiliaus“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi