Kultūra

2021.04.23 19:15

Nacionalinė opera atvėrė duris žiūrovams: baleto artistai pristato scenas iš dėl karantino nerodytų spektaklių

nuotraukų galerija
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.04.23 19:15

Balandžio 23 ir 24 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras po beveik pusmetį trukusios pertraukos vėl pakvietė žiūrovus į Didžiąją salę. Jie išvydo unikalų koncertą „Baleto gala. Nepapasakotos istorijos“, kuriame baleto artistai pristatė gražiausias scenas iš karantino metu neparodytų spektaklių. „Smalsu, kaip ta jungtis su publika įvyks, visi vieni kitų pasiilgę“, – prieš renginį pripažino J. Sakalauskas.

Pirmasis, penktadienio, koncertas rengtas kaip padėka LNOBT rėmėjams, asmeniniams rėmėjams ir tiems žiūrovams, kurie atsisakė pinigų už turėtus bilietus į dėl pandemijos atšauktus spektaklius, skirdami juos kaip paramą teatrui. Dabar jie pirmieji galėjo nemokamai pasigrožėti ištraukomis iš baletų „Spragtukas“, „Piaf“, „Amžinybė ir viena diena“, „Korsaras“, „Romeo ir Džuljeta“, „Procesas“, „Don Kichotas“.

„Su operomis nusprendėme stabtelti, pradėjome nuo baletų. Šį koncertą ruošėme LRT filmavimui, bet taip sutapo, kad buvo leista atsiverti kultūros įstaigoss, tad pakvietėme į gyvą pasirodymą. Baletas visą antrąjį karantiną ruošėsi ir dirbo, po truputį grįžta orkestras“, – LRT.lt pasakojo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Pasak J. Sakalausko, antrasis karantinas buvo visai kitoks – daug produktyvesnis. „Ne visu pajėgumu, bet dirbome. Didesnėmis grupėmis buvo dirbama tik per nuotolį, daugiausia du solistai galėjo būti ant scenos. Laiką išnaudojome ir remontams. Iš karantino išeiname net atsišviežinę, atsinaujinę“, – teigia LNOBT vadovas.

„Bet darbas su publika – būtent to trūko. Lauksime, stebėsime, kaip vyks pirmasis susitikimas su publika, smalsu, kaip ta jungtis įvyks, visi vieni kitų pasiilgę“, – pripažįsta J. Sakalauskas.

Dviejų dalių koncerte žiūrovai scenoje regėjo pasiilgtas LNOBT baleto trupės žvaigždes: Anastasiją Čumakovą, Gretą Gylytę, Olgą Konošenko, Haruką Ohno, Juliją Stankevičiūtę, Olesią Šaitanovą, Ernestą Barčaitį, Mantą Daraškevičių, Danielį Dolaną, Jeronimą Krivicką, Joną Laucių, Genadijų Žukovskį ir kt.

Gros LNOBT simfoninis orkestras, kuriam pasikeisdami vadovaus net penki dirigentai – Modestas Barkauskas, Julius Geniušas, Martynas Staškus, Robertas Šervenikas ir LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.

Šeštadienio koncertą „Baleto gala. Nepapasakotos istorijos“ gyvai galės pamatyti 150 baleto labiausiai išsiilgusių žiūrovų, internetu įsigijusių bilietus. LNOBT atstovai teigia kruopščiai vykdantys Vyriausybės nustatytus saugumo reikalavimus. „Tad išeidami iš namų nepamirškite apsauginių kaukių ir būkite tikri: baleto sugrįžimo šventė nepagailės nei puikių emocijų, nei geros nuotaikos!“ – teigta LNOBT pranešime žiniasklaidai.

LNOBT vadovas akcentuoja, kad kultūros įstaigos atsidaro labai saugiai: „Rezervas padarytas labai didelis – leidžiama dalyvauti tik 150 žmonių. Statistiškai kas septinta vieta bus užimta“. „Ir kaukių dėvėjimas bei ventiliavimo sistema. Tikimybė užsikrėsti labai mažytė“, – tikino pašnekovas.

J. Sakalauskas LRT.lt teigia, kad bilietai, pradėti pardavinėti praėjusią savaitę, ištirpo per rekordinį laiką – greičiau nei per valandą jų neliko. „Apmaudu, kad spėjo įsigyti ne visi norėję, bet organizuosime spektaklius, veiklos pertraukos nebus. Mūsų sezonas turėjo baigtis gegužę. Gegužė bus skiriama mažesnėms formoms. Vasarą kelsimės į lauką, į visą Lietuvą, rudenį grįšime su didesnėmis pastatymų formomis“, – apie planus atvirauja J. Sakalauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt