Naujienų srautas

Kultūra2016.06.09 10:03

Kairėnų vasaros festivalį atidarys grupė „Garbanotas Bosistas“

LRT.lt 2016.06.09 10:03

Ketvirtasis Kairėnų vasaros festivalis ir šiais metais kviečia vasaros savaitgalius leisti kartu su gražiausia muzika. Šeši vasaros koncertai, kuriuos po atviru dangumi rengia „Geros muzikos ekspertai“ ir restoranas „Aula“, pristatys įvairių muzikinių žanrų pynę – nuo roko iki populiariosios muzikos. Festivalis vyks birželio 12–rugpjūčio 4 dienomis.

Birželio 12 d. 19 val. Festivalio atidarymo koncerte – grupė „Garbanotas Bosistas“ su laiko patikrinta programa. Tiems, kurie apie grupę girdi ne pirmą kartą, roko atlikėjus galima pristatyti taip: nesvarbu, kur, nesvarbu, kokia kalba, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui – roko muzikos gėlės skleidžiasi iš kolonėlių, ir bosistas yra garbanotas. Žvelgiantis lengvai ir ramiai, pakilęs šiek tiek aukščiau virš mūsų visų, rašoma pranešime spaudai.

Tiems, kurie apie grupę „Garbanotas Bosistas” girdi pirmą kartą ir norėtų plačiau sužinoti, kas jie tokie, sklando tokia legenda: „Kartą gyveno du broliai, apsupti draugų. Augo Naujojoje Vilnioje ir patys to nežinodami laukė, kol muzika ateis pas juos. Ji atėjo pasikinkiusi gitaras, pasileidusi plaukus, nešina gėlėmis. Nesakė, iš kur, nesakė, kiek jai metų, bet žodyno bendraujant džiaugsmo kalba neprireikė.

Taip santykiai virto kūnu, kuris, aprengtas sapningu neo-kraut-psichodelinio roko rūbu ėmė džiuginti kitus. Vis plačiau šypsantis ir aukščiau šokant.  Per lietų ir po saule, Lietuvos kiemuose ir aerodromuose, Latvijos miškuose, Estijos verslo kvartaluose, bitlų gimtinėje, Balkanų papėdėse ir vikingų žemėse. Nesvarbu, kur, nesvarbu, lietuviškai ar angliškai, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui – muzikos gėlės vis skleidėsi iš kolonėlių, ir bosistas buvo garbanotas. Žvelgiantis lengvai ir ramiai, pakilęs šiek tiek aukščiau virš mūsų visų.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi