Kultūra

2021.04.22 12:23

Parodų cikle – naujausi tapytojos Mykolaitytės paveikslai: pasaulio pabaiga gali būti graži

LRT.lt2021.04.22 12:23

Savicko paveikslų galerijos parodų ciklą „Pasakojimai“ tęsia Jūratės Mykolaitytės kūrinių paroda „Tapyba“. Į parodą lankytojai kviečiami nuo balandžio 23-iosios, rašoma Savicko paveikslų galerijos pranešime žiniasklaidai.

„Mano paveikslų herojai – miestas, jo architektūra. Per juos perteikiu savo jausmus, vizijas ir nuotaikas. Parodoje – paskutiniųjų kelerių metų darbai, tai laikotarpis, paženklintas pandemijos, lydimas baimės ir netikrumo. Paveiksluose siekiau išreikšti ne tik grėsmes, vienatvės pojūtį, bet ir pavaizduoti paprastų kasdienių motyvų grožį“, – apie savo parodą „Tapyba“ mintimis dalijasi J. Mykolaitytė.

Menotyrininkė dr. Danutė Zovienė pastebi, „kad po trijų metų pertraukos Vilniuje galima pasidžiaugti nauja J. Mykolaitytės paroda. Dailininkė ilgą laiką buvo žinoma kaip miesto tapytoja ir jai priskiriama Užupio dailininkės etiketė, bet jau senokai jos kūryboje miestas tapo pasaulietišku miestu, miestu-laivu. Pastaruosiuose paveiksluose autorė eksperimentuoja ne tik su motyvais, bet taip pat su erdve ir gamta“.

Prakalbus apie pandemiją ir karantino laikotarpį, menotyrininkė pastebi, kad „jei ankstesni paveikslai buvo tamsesnio rembrantiško kolorito, tai šiuose atsiranda daugiau šviesos, miestas tampa ne konkrečiu, o visuotiniu griūvančiu įvaizdžiu tos apokalipsės, kuri gali būti tokia graži kaip ir pasaulio pabaiga“.

J. Mykolaitytė 1978 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Nuo 1979 m. dailininkė pradėjo dalyvauti parodose Lietuvoje ir užsienyje (Ukrainoje, Suomijoje, Liuksemburge, Vengrijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Latvijoje, Čekijoje, Graikijoje, JAV, Rusijoje, Turkijoje, Danijoje, Kinijoje). Surengė beveik pusšimtį individualių parodų. Nuo 1988 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, jos kūriniai saugomi Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje, Maskvos dailės fonde, Dodge muziejuje Detroite, jų turi įsigiję privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.

J. Mykolaitytės naujausią parodą „Tapyba“ iš ciklo „Pasakojimai“ kviečiame aplankyti Savicko paveikslų galerijoje nuo 2021 m. balandžio 23 d. Paroda veiks iki 2021 m. gegužės 22 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt